Податок на нерухомість-2023/24: хто, за що і скільки має сплатити за квартиру і будинок до 31 серпня

)” />

Українці до 31 серпня мають сплатити податок на квартири та будинки (Фото:PhotoMIX-Company / Pixabay)

Українці до 31 серпня мають сплатити податок на квартири та будинки. Розповідаємо, хто повинен це зробити, якими будуть суми і хто звільнений від сплати податку.

Читайте також: Київ не пропонувати. Де в Україні найактивніше відновилися будівництво житлових комплексів і продаж квартир

Кому доведеться платити

До 1 липня 2023 року українці мали отримати квитанції із сумами на оплату податку на квартири та будинки.

Податок доведеться заплатити за нерухомість із «зайвими» квадратними метрами — приватні будинки понад 120 кв. м та квартири з площею понад 60 кв. м.

Сплатити податок потрібно протягом 60 днів — до 31 серпня. Якщо квитанції не буде, потрібно самостійно звернутись до податкової.

Тим, хто не встигне це зробити вчасно, доведеться заплатити штраф — 10% або 20% від нарахованої суми податку.

Читайте також: єОселя: хто і на яких умовах може отримати житло за програмою

Розмір оплати залежить від мінімальної заробітної плати, яка була встановлена на 1 січня звітного року і не повинна перевищувати 1,5% за квадратний метр. У звітному 2023 році це відноситься до даних 2022 року.

Мінімальна заробітна плата в січні 2022 року складала 6,500 гривень. Таким чином, максимальна оплата за кожен додатковий квадратний метр не може перевищувати 97 гривень 50 копійок.

Якщо ваша квартира має площу 70 квадратних метрів (що перевищує норму на 10 квадратних метрів), то вам потрібно буде сплатити 975 гривень. Якщо ваша власність значно перевищує норму, то оплата також збільшуватиметься.

Також важливо відзначити, що податок на нерухомість не буде нараховуватися фізичним особам, якщо їхня власність відповідає нормативам. Це стосується об’єктів нерухомості, які знаходяться на територіях, де тривають бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях, або які стали непридатними для проживання через військову агресію Російської Федерації проти України.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *