Не так жорстко, як планували. Рада обмежила продаж сигарет в магазинах duty free

Верховна Рада України прийняла рішення обмежити продаж сигарет в магазинах duty free (звільнених від податків) на території країни. Ця нова норма була внесена у Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу етилового спирту, спиртоспиртових та алкогольних напоїв” в результаті голосування 16 вересня 2023 року.

За цим законопроектом проголосували 297 народних депутатів з 450-ти в залі. Зміни в законі стосуються продажу алкогольних напоїв та тютюнової продукції в магазинах duty free на внутрішніх пунктах пропуску, що знаходяться на території України.

Нова норма передбачає, що обсяг продажу сигарет у магазинах duty free на внутрішніх пунктах пропуску не може перевищувати обсяги, які діють для інших продавців сигарет на території України, зокрема на звичайних ринках та магазинах. Тобто, це обмеження робить продаж сигарет в магазинах duty free менш привабливими для покупців порівняно з іншими магазинами.

Метою цього рішення є попередження торгівлі контрабандними сигаретами через магазини duty free, оскільки це може призвести до втрати податкових надходжень державного бюджету.

Зазначено, що ця норма буде застосовуватися з метою забезпечення справедливої конкуренції на ринку сигарет та запобігання незаконній торгівлі тютюновою продукцією в Україні.

pixabay)

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *