"Відхилень вмісту пилу у повітрі не зафіксовано", – головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини (ФОТО)

"Відхилень вмісту пилу у повітрі не зафіксовано", – головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини (ФОТО) - INFBusiness

У Кіровоградському обласному центрі з гідрометеорології повідомили, що до України дісталися рештки пилової бурі з Сахари.

“Хвиля тепла із західного Середземномор’я, яка принесла до нас аномально високі температури повітря останніми днями, захопила ще й пил із Сахари (це добре видно на супутниковому знімку з платформи EUMETSAT). Мешканці західного регіону могли спостерігати це ще вчора, а сьогодні він пошириться на більшість областей України. Небо буде тьмяним”, – зазначили гідрометеорологи.

Й порадили зачиняти вікна: пил може бути шкідливим для людей із респіраторними захворюваннями, осіб похилого віку та дітей.

Тим часом головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук наголошує, що фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб ситуативно посилили моніторинг за якістю повітря.

«Вміст пилу у повітрі вимірюють двічі на добу. Сьогодні ж такі вимірювання виконують щогодини на рівні людського зросту, а також на рівні другого, третього, четвертого і п’ятого поверхів», – зазначила головна державна санітарна лікарка.

І додала, сьогодні, 1 квітня, станом на 14:00 годину, у Кропивницькому не зафіксовано відхилень вмісту пилу у повітрі.

За словами Надії Оперчук, у повітрі вимірюють концентрацію вмісту пилу, ангідриду сірчистого, діоксиду азоту, сажі, вуглецю оксиду та формальдегіду.

Жодних перевищень не фіксують.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *