На Кіровоградщині від африканської чуми свиней гинуть тварини

На Кіровоградщині від африканської чуми свиней гинуть тварини - INFBusiness

Епізоотичним вогнищем неблагополучного пункту по африканській чумі свиней (АЧС) оголосили територію агрофірми в селі Тишківка Новоукраїнського району після лабораторного підтвердження діагнозу в чотирьох тварин, які загинули.

Раніше у Держпродспоживслужбі інформували про те, що до Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини надійшло повідомлення про загибель двох свиней в особистому підсобному господарстві в селі Варварівка Гурівської сільської ради Кропивницького району, де всього утримувалося 17 голів свиней. 

“Тепер ще 416 голів, яких утримували на підприємстві, підлягають умертвлінню безкровним методом, після чого проводиться їх спалювання відповідно до Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС”, – йдеться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Повідомлення про погіршення стану здоров’я 30 голів свиней надійшло до Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини 25 березня. Тварини почали хворіти з 22 березня, проявлялися такі клінічні ознаки як загальне пригнічення, відмова від корму, синюшність вух, шиї, підгрудка, температура тіла 39,5-39,9°С. За лікувальною допомогою до державних установ ветеринарної медицини підприємство не зверталося.

“Спеціалісти Новоукраїнського районного управління Держпродспоживслужби області та ветеринарної лікарні здійснили виїзд на місце загибелі тварин та провели епізоотичне розслідування з відбором патологічного матеріалу. При дослідженні відібраних проб в Кіровоградській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено діагноз африканська чума свиней”, – зазначили в службі.

В епізоотичному вогнищі проводять заходи, направлені на локалізацію та недопущення поширення інфекції. На в’їзді до агрофірми облаштували дезбар’єр та забезпечили чергування.

Відповідно до рішення місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоукраїнській РДА визначено зону захисту радіусом 3 км (територія села Тишківка Тишківської територіальної громади Новоукраїнського району). Також встановили зону спостереження (нагляду) радіусом 7 км, до якої віднести села Володимирівка, Липняжка, Водяне, Богданівка, Новомихайлівка, Мартинівка, Новотишківка, Андріївка, Вірне, Гаївка, Ганнівка, Анатолівка, Марʼянівка, Червінка Тишківської сільської ради Новоукраїнського району.

Нині проводять робота з уточнення свинопоголів’я в зонах захисту та спостереження. Сигнальних повідомлень про випадки підозри на захворювання та загибель свинопоголів’я з навколишніх населених пунктів та господарств не надходило.

Головне управління Держпроджспоживслужби в Кіровоградській області звертає увагу власників свинопоголів`я на необхідність дотримання біобезпеки та «закритого режиму» свиногосподарства. Профілактичні щеплення чи лікування АЧС відсутні! Тож хвороба призводить до 100% смертності свинопоголів’я та значних економічних збитків для власників тварин. Водночас вірус АЧС не передається людині.

Зараження свиней може відбуватися шляхом безпосереднього контакту (від свині – до свині), через ґрунт, незнезаражені корми, предмети догляду й утримання, транспортні засоби, а також через диких кабанів, бродячих тварин, птахів та обслуговуючий персонал.

Джерело: zpu.kr.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *