Інноваційні технології енергоощадження: як швидко та легко інтегрувати їх до рутинного життя?

Інноваційні технології енергоощадження: як швидко та легко інтегрувати їх до рутинного життя?

КИЇВ. 12 травня. УНН. Не вся енергія, за яку ми платимо, фактично використовується. Для цього є кілька причин – залежно від контексту – від погано адаптованих технологій до простої недбалості. Будинки з недостатньою теплоізоляцією або гаряча вода, що отримується внаслідок промислового процесу – яскраві приклади втрат енергії. Разом із цим, перед лицем безпрецедентної глобальної енергетичної кризи, спричиненої вторгненням Росії в Україну, та складних кліматичних проблем кожен ват має цінність та не повинен бути витрачений марно.

Питання енергоефективності все більше наполегливо «дзвенить» у просторі та стимулює появу інноваційних рішень. Так, наприклад, Європейський Союз (ЄС) вже зосередився на підвищенні ефективності будівель шляхом встановлення теплових насосів. Згідно з прогнозами Міжнародного енергетичного агентства, річний обсяг їх продажів у ЄС може зрости до 7 мільйонів до 2030 року (порівняно з 2 мільйонами у 2021 році).

Інтеграція інноваційних технологій енергоощадження

1

(5 сонячних панелей – джерело альтернативного електроживлення для офісу, м. Київ)

Енергоефективне будівництво як новий напрям з’явилося після світової енергетичної кризи 1974 року. За оцінками аналітиків, сьогоднішня є серйознішою. Вона не лише підганяє інфляцію, а й перетворює раніше глобальний ринок на фрагментований і вразливіший для потрясінь, що стримує економічне зростання. То ж потребує швидких, технологічних рішень з інноваційним підходом.

Однак новизна технологій одночасно є як рушійною, так і стримувальною силою. Особливо, якщо це стосується окремих побутових споживачів, які вимушені ставати експертами у всіх аспектах енергоефективних новинок. Навіть у виборі здавалося б такої простої техніки як бойлер є багато нюансів. У контактах між виробниками та користувачами необхідна третя сторона – сервіс, який може проконсультувати та допомогти втілити план з точки зору енергозаощадження. Саме вони здатні швидко та легко інтегрувати інноваційні технології енергоощадження до рутинного життя. Такі компанії працюють у різних напрямках, включаючи виконання підбору, проєктування та монтажу обладнання, а також здійснюють сервісне обслуговування різноманітного обладнання. Наприклад, великий досвід у цій сфері вже має українська інженерна компанія Vencon. З 2013 року цей сервіс експлуатує та встановлює теплові насоси, як на опалення, так і на охолодження та нагрів гарячої води.

Сучасний ринок техніки настільки великий, що досить просто натрапити в інтернеті на шахраїв або ж спокуситися на низьку ціну неякісного товару з AliExpress та замість очікуваної економії навпаки втратити гроші. Для захисту своїх клієнтів на цьому етапі сервіси, що надають комплексні послуги, стають своєрідним агрегатором різної техніки та створюють власні інтернет-магазини. Наприклад, Vencon, крім підбору, проєктування та монтажу обладнання різних видів, має свій інтернет магазин, що включає понад 100 000 одиниць різної техніки (кліматична, побутова, сантехніка, електротехніка), товарів для дому та інструментів. Він є офіційним партнером та авторизованим сервісним центром таких брендів як Ecosoft, Atlantic, Bosch, Ariston, DAIKIN, GREE, PRANA. Компанія має право здійснювати сервісне обслуговування обладнання Cooper&Hunter (найпопулярніший в Україні бренд кондиціонерів та іншої кліматичної техніки), оскільки є її сертифікованою монтажною організацією.

Виклики в умовах війни

На фоні безпрецедентної глобальної кризи, такі сервіси також постають перед обличчям значних викликів. Так, наприклад, ще під час карантину в Україні сформувалася нестача кваліфікованих фахівців в усіх галузях, включаючи енергетику. Цю ситуацію посилюють еміграція та мобілізація. Компаніям з великим досвідом роботи та сформованою корпоративно культурою вдається не тільки утримувати, а також вирощувати нових кваліфікованих інженерів проєктувальників, сервісних інженерів й монтажників.

Енергоощадження є дуже важливою темою для України, особливо після важкої зими 2022-2023 рр. Хоча попереду літо, електрозатрати вже ж будуть, наприклад, для того ж самого кондиціонування повітря чи нагрівання води. Щоб оптимізувати споживання електроенергії та підготуватися до будь-яких нових викликів, спеціалісти рекомендують реалізувати різноманітні енергоефективні заходи, наприклад, замінити старі електроприлади на нові, які мають вищий клас енергоефективності, встановити енергоефективні вікна та двері, використовувати LED-освітлення замість звичайних лампочок тощо. Важливим аспектом у цьому питанні є не тільки вдалий підбір обладнання, а й акцент на інноваційність, технологічний, грамотне проєктування та монтаж.

Загалом енергоощадження є важливою складовою сталого розвитку, і його впровадження є вигідним як для окремих громадян, так і для всього суспільства. Не варто забувати, що прогрес не стоїть на місці. З’являється все більше нових рішень та послуг, що відкривають нові шляхи до світлого та теплого майбутнього.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *