Україна та Польща провели переговори на рівні прем’єр-міністрів

Україна та Польща провели переговори на рівні прем’єр-міністрів. Серед тем – блокування польськими фермерами кордону та торгівля в агросекторі. За результатами перемовин Україна очікує від Польщі, зокрема, на “конкретні відповіді на запропоновані кроки”.

9930_71937.jpg (181.83 Kb)

Про це повідомив глава уряду Денис Шмигаль. Він зазначив: більша частина цих пропозицій “вже виконана”.

“Провели черговий раунд українсько-польських урядових консультацій. Обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес у нашій співпраці. Приділили велику увагу складним темам: ситуація на кордоні й торгівля в агросекторі. Розуміємо, як будемо рухатися. Очікуємо від Польщі конкретні відповіді на запропоновані нами кроки. Уже більша частина з них виконана”, – йдеться у повідомленні.

Питання кордону потрібно вирішувати

Водночас, прем’єр запевнив: і в Україні, і в Польщі розуміють, що питання кордону необхідно вирішувати. Причому робити це комплексно.

“Україна потребує “шляхів солідарності”. У наших урядів спільне розуміння важливості цього проєкту. Так само як і спільне розуміння того, що питання кордону необхідно вирішувати комплексно. Україна запропонувала для цього конкретні кроки”, – розповів він.

Першочергово – лібералізація торгівлі

Втім, наголосив Шмигаль, першочергову значимість має “питання продовження лібералізації торгівлі”. Зокрема, можливості українських виробників продовжувати постачання своєї продукції до ЄС без мит та тарифів.

Водночас, зазначив прем’єр, також Україна очікує на заборону Єврокомісією транзиту та експорту товарів з Росії та Білорусі. А крім того, погодження “угоди про спільний контроль на пунктах пропуску”.

“Україна та Польща стратегічні союзники. Маємо чітко розуміти, наскільки значущою є взаємопідтримка і потенціал нашого співробітництва. … Розраховуємо, що сьогоднішні консультації принесуть результат і ми знайдемо шляхи врегулювання проблемних питань”, – резюмував прем’єр.

Будівництво нової автостради

Крім цього, повідомив Шмигаль, Україна надала свої пропозиції щодо будівництва нової автостради. Вона має пролягати маршрутом Краківець – Львів – Броди – Рівне.

Також Україна сподівається на продовження участі Польщі у відновленні України. Зокрема, та вже виявила “ініціативу долучитися до відновлення Харківської області”.

Імпорт електроенергії в Україну

Окрім того, наголосив прем’єр, Польща вже допомагає Україні стабілізувати енергосистему. Робить вона це шляхом імпорту ресурсу до країни.

“Є зразковий кейс будівництва лінії електропередач “Хмельницька АЕС – Жешув”. Це поглиблює інтеграцію української енергосистеми до європейської”, – розповів Шмигаль.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *