Угорщина знову пхає Україні “палки в колеса” на шляху до ЄС

Європейська комісія (ЄК) готується вже 13 березня надати послам ЄС мандат на переговори щодо членства з Україною. Однак, процес старту цих переговорів знову намагається заблокувати Угорщина, яка має намір виставити Україні додаткові умови. Ці умови традиційно можуть зачепити питання угорської мови в Україні.

62_172431-1_large.jpg (32.62 Kb)

Про це повідомляє RMF FM, посилаючись на слова єврочиновників у Брюсселі. Передбачається, що на зустрічі міністрів у європейських справах Єврокомісія представить оцінку виконання Україною останніх трьох умов, висунутих у листопаді-2023. У разі позитивної оцінки країни ЄС можуть ухвалити рішення про проведення міжурядової конференції, щоб офіційно розпочати переговори про членство України в ЄС.

І саме у процес оцінки намагається втрутитися Угорщина. Зокрема, за даними видання, угорський єврокомісар Олівер Варгелі, який відповідає за розширення ЄС, намагається зробити оцінку прогресу України “не надто позитивною”. Зокрема, претензії угорського єврокомісара стосуються:

нормативних актів про захист прав національних меншин;
деолігархізації (в основному в частині лобіювання);
боротьби з корупцією.
Додаткові умови, які має намір висунути Варгелі, здебільшого стосуються мовних прав угорської меншини на Закарпатті. І це питання, яке давно політизує угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан. Тому єврочиновники не виключають, що Варгелі може взагалі заблокувати позитивну оцінку Єврокомісії “під диктовку Будапешта”.

“Позиція угорського комісара викликає велике збентеження та занепокоєння, особливо серед країн, які найбільше підтримують швидкий вступ України до ЄС, таких як Польща, скандинавські країни та країни Балтії. Як повідомив дипломат однієї з цих країн, йде підготовка до різкої відповіді в разі не надто позитивної оцінки виконання Україною умов”, – зазначає видання.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *