ЄС може накласти санкції на Польщу за страйк

У Європейській комісії (ЄК) можуть розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо уряд не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Страйк перевізників розпочався ще на початку місяця.

5243_630_360_1655013510-201.jpg (77.31 Kb)

Деякі посадовці в ЄК вважають, що польська влада не робить достатньо, щоб розв’язати проблему та припинити протест польських перевізників. Брюссель “явно втрачає терпіння”. Про це йдеться в матеріалі RMF FM із посиланням на джерело з Брюсселя.

Як зазначається, нині розглядається процедура щодо порушення Польщею законодавства Євросоюзу, зокрема положень регламенту про лібералізацію торгівлі з Україною, яку нещодавно продовжили до червня 2024 року.

Єврокомісія вивчає правові підстави для відкриття такої процедури. Речник Єврокомісії сказав виданню, що польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах.

При цьому офіційно в Єврокомісії відмовилися коментувати заходи, яких можуть вжити проти польської влади, оскільки запевняють, що переговори з Польщею та Україною тривають.

Нагадаємо, 6 листопада польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець – Корчова”, “Ягодин – Дорогуськ” та “Рава-Руська – Гребенне”. Вони вимагають повернути дозволи на комерційні перевезення для України.

Учасники блокади заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, тварин чи швидкопсувні вантажі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *