Тепер документи держорганів зберігатимуться в е-архівах

Міністерство юстиції та Державна архівна служба України презентували пілотний проєкт «е-Архів». Тепер документи державних органів влади зберігатимуться в електронних архівах.

00_5d03ac6782765.jpg (35.65 Kb)

Цю інформацію надала пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.

“Ми створили всі необхідні умови для того, щоб архівні документи зберігалися, реєструвалися та зберігалися у електронному форматі. Крім того, весь цей процес повністю автоматизований. Тепер, завдяки всьому цьому, ви зможете знайти необхідні архівні документи за кілька кліків, не шукаючи серед стопок паперових документів”, – повідомив під час презентації пілотного проєкту заступник міністра юстиції України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Сергій Орлов.

Зазначається, що щорічно Міністерство юстиції передає до державного архіву близько 1200 справ паперових документів, що складає 240 тисяч аркушів у форматі A4.

Крім того, для електронних документів, які повинні зберігатися понад 10 років, створюються засвідчені паперові копії.

“Впровадження пілотного проєкту ‘е-Архів’ дозволить проводити роботу з архівування електронних документів в органах влади та створить належні умови для постійного зберігання і використання електронних документів Національного архівного фонду (так званих ‘born digital documents’) та державних інформаційних електронних ресурсів. Після подальшого масштабування в Україні запрацюють справжні електронні архіви! Відкриваємо еру електронного архівування в Україні разом”, – зазначив голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов.

Тестування проєкту відбувалося у системі “АСКОД”. На першому етапі були сформовані окремі електронні документи Міністерства юстиції, які були передані для зберігання до архіву Мін’юсту та Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву. Пізніше проєкт буде розширений на всі органи влади та організації.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *