Стрілки на годиннику Судного дня наближаються до кінця світу. Залишилось кілька секунд

Стрілки на Годиннику Судного дня наближаються до кінця світу. Залишилось кілька секунд

Стрілки на годиннику Судного дня наближаються до кінця світу. Залишилось кілька секунд - INFBusiness

Фото: The Bulletin of the Atomic Scientists

Світові катаклізми – війни, природні катастрофи, епідемії та хвороби, бідність – наближають людство до точки самознищення. А шкалою цих процесів є так званий Годинник Судного дня, який показує, наскільки далеко зайшло людство на шляху знищення цивілізації.

У 2024 році стрілки цього годинника оновляться о 10:00 за східним стандартним часом (15:00 за Грінвічем) у вівторок, 23 січня. І, судячи з розвитку негативних процесів у світі, вони, найімовірніше, знову покажуть, що людство само собі стрімко риє яму.

Що таке Годинник Судного дня

“Годинник Судного дня” – це символічний хронометр, проєкт американського журналу вчених-атомників університету Чикаго Bulletin of the Atomic Scientists, запущений в 1947 році творцями першої атомної бомби. Він показує символічний час, що відокремлює людство від дня глобальної рукотворної катастрофи.

Стрілки годинника не відраховують час у традиційному розумінні, а є як би втіленням почуття тривоги людства за своє майбутнє. Спочатку вони показували час умовної близькості атомної війни, а потім у логіку руху стрілок додали небезпеку техногенних катастроф, вірусів, падіння великого метеориту та інше. Коли годиннику дали старт, він показував 23.53. Умовно апокаліпсис настане опівночі.

Рішення про переведення стрілок приймає рада директорів журналу за допомогою зовнішніх експертів, серед яких – від 10 до 18 лауреатів Нобелівської премії. Таким чином, члени ради, які ухвалюють рішення про “переведення стрілок”, попереджають світ, що цивілізація сьогодні знаходиться ближче до апокаліпсису, ніж будь-коли. Вчені зазначають, що в галузі міжнародної безпеки зараз гірше, ніж навіть у роки Холодної війни. Основними небезпеками для людства, як і раніше, залишаються загроза ядерної війни та зміна клімату.

Судний день, чи Страшний суд, вважається останнім днем ​​людства. Цього дня, згідно з канонами релігій та вірувань, буде здійснено суд над людьми з метою виявлення праведників та грішників, визначення нагороди першим та покарання другим.

Трамп та війна в Україні також підштовхнули людство «до кінця»

За весь час ведення відліку наближення людства до глобальної катастрофи, а саме з 1947 року Годинник Судного дня переводили 26 разів. Зокрема, після випробування атомної бомби в СРСР у 1949 році, після краху соціалістичної системи 1990 року, терактів у США 11 вересня 2001 року і не лише.

У 2017 році Рада директорів журналу The Bulletin of Atomic Scientists оголосила, що вони перевели стрілки через тодішнього президента США Дональда Трампа на 30 секунд ближче до півночі. Тоді він закликав свою країну нарощувати ядерний потенціал і засумнівався, що кліматичні зміни відіграють таку значну роль для планети.

А максимально до кінця людства стрілки Годинника Судного наблизилися до півночі 23 січня 2020 року, коли стрілки були встановлені на позначці “100 секунд до півночі”. Вчені-атомники зазначали, що саме тоді уряди всього світу зіткнулися з двома надзвичайними масштабними небезпеками – ядерною війною та зміною клімату. Згідно з The Bulletin, загрози включали політичні конфлікти навколо Північної Кореї та Ірану, а також масові «кліматичні» протести молоді по всьому світу.

Годинник Судного дня 2023 року також перевели ще на 10 секунд вперед «до кінця» через війну в Україні.

Стрілки на годиннику Судного дня наближаються до кінця світу. Залишилось кілька секунд - INFBusiness

Стрілки на годиннику Судного дня наближаються до кінця світу. Залишилось кілька секунд - INFBusiness

Історія коливання хвилинної стрілки. Фото: wikipedia.org

Судний день 2024 року наблизять «вісь зла» і війна в Україні та на Близькому Сході…

Цього року причин для тривоги буде хоч греблю гати. Це війна в Україні, можливий напад Росії на країни НАТО, Китаю – на Тайвань, посилення спільної “осі зла” – Китай-Росія-Іран-Північна Корея. Зросла стурбованість щодо загрози застосування ядерної зброї цими країнами.

Видання Time вважає, що в 2024 році Росія, Північна Корея та Іран посилюватимуть можливості один одного і діятимуть все більш скоординованими та руйнівними способами на глобальній арені. Тим часом друзі Вашингтона – лідери України, Ізраїлю та (потенційно) Тайваню – можуть втягувати США у протистояння, якого вони хочуть уникнути.

Bild, а також газета The Washington Post, агентство Associated Press повідомили про можливий новий наступ на Україну з боку Росії із застосуванням 175 тисяч солдатів. Bild навіть надав детальну схему можливих фаз війни.

Також можуть бути і локальні конфлікти: між Ізраїлем та ХАМАСом, Іраном та Пакистаном, Венесуелою та Гаяною в Південній Америці, США, Саудівською Аравією та хуситами в Ємені.

Так, Ізраїль хоче виселити всіх палестинців із їхньої батьківщини до Африки. На що вони, звісно, ​​не погодяться. А це додасть дров у і так гарячий конфлікт на Близькому Сході, оскільки ХАМАС підтримують інші терористичні організації та безліч мусульманських країн. Війна може тривати нескінченно, а може призвести до застосування ядерної зброї Ізраїлем проти Ірану.

У свою чергу, Іран вже обстріляв територію Пакистану ракетами, нібито по базах суннітської терористичної організації. Пакистан відповів йому «взаємністю». До речі, Пакистан також має ядерну зброю, як і Індія, яка має з Пакистаном територіальні суперечки навколо штату Пенджаб. У свою чергу, Індія має також невирішені прикордонні суперечки з ще однією ядерною державою – Китаєм.

Вірус, страшніший за ковід, і природні катаклізми

Цього року можуть з’явитися і нові віруси, які призведуть до глобальних епідемій. Вчені-медики вже заявили про появу нової пандемії. Цього року у швейцарському Давосі на Всесвітньому економічному форумі Всесвітня організація здоров’я (ВООЗ) закликала світ готуватися до пандемії ” хвороби Х “, потенційно більш смертоносної, ніж COVID-19.

Деякі вчені припускають, що кандидат на роль збудника «хвороби Х» має бути схожим на збудника COVID-19 – коронавірус SARS-CoV-2. Швидше за все, це теж буде РНК-вірус: наприклад, із сімейства флавівірусів, ретровірусів чи ортоміксовірусів. Ймовірно, до людей він потрапить так само, як і SARS-CoV-2, тобто від тварин. Такі віруси називають зоонозними.

Інша частина вчених вважає, що збудником “хвороби X” може стати і стійка до антибіотиків бактерія. Якщо вважати, що протягом кількох десятків років стійкість більшості бактерій до «антибіотиків останнього шансу» на кшталт карбапенемів і колістину неухильно зростає, цей сценарій не здається таким неймовірним.

Крім цього, варто очікувати посилення таких природних катаклізмів, як катастрофічні за своїми масштабами цунамі і землетруси, які все частіше відбуваються на планеті. 2024-й також може стати ще одним рекордно спекотним роком.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *