Шмигаль підсумував чотири роки роботи свого уряду

Виповнюється чотири роки діяльності українського уряду на чолі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

9145__shmigal_2_650x410_605x320.jpg (17.89 Kb)

Нині перед Кабміном стоять три завдання, які прем’єр назвав глобальними. Про це Шмигаль заявив на щорічній пресконференції.

За його словами, насамперед потрібно забезпечити ресурси для Сил безпеки та оборони, стійкість країни під час війни.

“Друге завдання – побудувати нову економіку в умовах війни, яка одночасно стане основою для українського економічного дива. Третє – продовжити реформи на шляху до ЄС та продовжити відновлення України”, – зазначив Шмигаль.

Ключовим напрямком роботи уряду він назвав забезпечення сектору безпеки та оборони, зокрема, власне виробництво озброєнь.

“Український ринок готовий виробляти більш ніж 1 млн дронів. Це завдання поставив президент Володимир Зеленський. На придбання безпілотників виділено близько 40 млрд грн. 50% від усіх коштів на закупівлю озброєння плануємо витрачати саме в Україні. Концентруємося на безпілотниках системах РЕБ, щоб виграти війну технологій. Співпрацюємо з лідерам світового ринку зброї. Маємо п′ять укладених контрактів про створення спільних підприємств. У майбутньому спільних виробництв будуть десятки. Це пришвидшить нашу логістику, посилить безпекову складову, забезпечить трансферт технологій”, – наголосив Шмигаль.

За його словами, від початку 2024 року з резервного фонду держбюджету виділено 20 млрд грн на фортифікації та будівництво оборонних рубежів. Окрім того, додатково залучено для цього з інших джерел ще майже 11 млрд грн.

“Майже 3 млрд грн спрямували Міністерству оборони та Держспецтранспорту. Ще понад 16 млрд грн було виділено обласним адміністраціям”, – зазначив прем′єр.

Пріоритетом для уряду на цей рік він також назвав конфіскацію та використання російських активів. За словами Шмигаля, план мінімум – почати використання доходів від заморожених активів РФ.

“За нашими оцінками, на Заході заморожено близько 300 млрд доларів російських суверенних активів. Зараз ми створюємо міжнародну робочу групу з конфіскації. Плануємо її перше засідання. Окремо працюємо з Бельгією та ЄС щодо використання прибутків, отриманих від цих російських активів. Більшість партнерів підтримують конфіскацію. Працюємо далі, аби Росія заплатила за руйнування”, – додав Шмигаль.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *