Режим путіна хоче створити свій власний зерновий коридор

Росія таємно готує угоду з Туреччиною, у ній також беруть участь Угорщина та Катар. Суть угоди полягає в тому, щоб організувати вивезення російського зерна Чорним морем (ймовірно, йдеться, зокрема, про вкрадене українське зерно). Катар має оплачувати зерно, Туреччина – організувати маршрут. Угорщина зі свого боку досягла того, щоб проти “посланника Путіна” на переговорах не вводили санкції ЄС.

4440_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

Документи, отримані BILD, доводять, що режим Путіна хоче створити свій власний зерновий коридор. Основою співробітництва є односторонній “Меморандум про тристороннє співробітництво” , який передбачає експорт російського зерна, в основному в Африку, сплачений Катаром та організований Туреччиною. Безпрограшна ситуація для всіх трьох держав, яка могла б значно підвищити їхню репутацію та вплив у відповідних країнах.

У той час як Росія спочатку просто хоче замінити Україну у питанні постачання зерна, міністр закордонних справ Туреччини та екс-глава розвідки Хакан Фідан пропонує також відновити “зернову угоду” з України. 8 серпня його міністерство повідомило посольство Росії в Анкарі, що реалізує тристоронню співпрацю з експорту російського зерна “як доповнення до Чорноморської ініціативи, яка робить позитивний внесок у глобальну продовольчу безпеку”.

Міністр закордонних справ Ердогана також попередив свого російського колегу: “Якщо не будуть зроблені кроки з чорноморської ініціативи, є ризик, що заходи щодо тристоронньої співпраці зіткнуться з різними труднощами”.

Замість того, щоб дозволити Росії експортувати своє та вкрадене зерно до бідних країн, Анкара добивається “угоди між Організацією Об’єднаних Націй та Російською Федерацією у пакеті з Чорноморською ініціативою з турецькою участю”.

Якби угоду було укладено з благословення Організації Об’єднаних Націй, Київ опинився б перед вибором. Або Україна погоджується на безпечне вивезення “російського” зерна (тобто також вкраденого в Україні) і припиняє напади на російські кораблі – або країна несе повну відповідальність за все більший і більший голод у світі. І це при російських атаках, що тривають, на українські порти.

За інформацією BILD, представники розвідки припускають, що угода між Туреччиною, Росією та Катаром може бути завершена вже найближчими вихідними. Після двох “екстренних зустрічей” у Стамбулі та Москві чемпіонат світу з легкої атлетики у Будапешті, Угорщина, має стати фасадом для зустрічі всіх залучених сторін та, можливо, угоди, готової до підписання, повідомляє іноземна служба новин.

Натомість на 20 серпня заплановано не лише особисту “зустріч з прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном”, а й президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган також вирушить до Будапешта цього дня — вперше за п’ять років. У той час як у програмі російського посланця, лідера Татарстану Рустама Мініханова (є в розпорядженні BILD) на другу половину дня 20 серпня зазначено, що “програму буде уточнено”, розвідувальна служба передбачає таємну зустріч російського політика та турецького президентів.

Можливо, під егідою Орбана, а також, можливо, за участю катарських офіційних осіб, які також будуть у Будапешті зі своєю делегацією на чемпіонаті світу цього дня. Згідно з листом, який є у розпорядженні BILD, неофіційний посланник Путіна наполягає на тому, щоб його завжди “супроводжував посол Росії в Угорщині” і був би “вдячний угорській стороні за забезпечення участі посла у всіх заходах під час візиту”.

Угорщина зупинила санкції Рустама Мініханова з боку ЄС. Довірена особа Путіна Рустам Мініханов є мусульманином-сунітом (як і Ердоган). Через свою роль у російській агресивній війні Рустам Мініханов перебуває у списках санкцій США, Канади та України. Коли в травні 2023 року Євросоюз також хотів включити Рустама Мінніханова до свого списку санкцій і тим самим унеможливити його в’їзд до ЄС, Угорщина з усіх країн заблокувала санкції проти росіянина.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *