Постачання Україні гелікоптерів Sea King Mk41: чи допоможуть вони у війні з Росією

Чи допоможуть ЗСУ застарілі протичовнові гелікоптери, передані Німеччиною

Постачання Україні гелікоптерів Sea King Mk41: чи допоможуть вони у війні з Росією - INFBusiness

Фото: seaforces.org

Після чергового засідання контактної групи щодо України «Рамшатйн» Німеччина має намір передати Україні шість багатоцільових вертольотів Sea King Mk41. Крім того, буде передано комплекти необхідних запчастин до них та забезпечено навчання українських льотчиків. Це перший випадок, коли Берлін постачає Києву військові вертольоти, зазначає видання SPIEGEL, уточнюючи, що був відповідний запит з української сторони.

«Sea King – перевірений та надійний вертоліт, який допоможе українцям у багатьох сферах: від розвідки над Чорним морем до перевезення солдатів. Це перше німецьке постачання такого роду», – сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.

Постачання Україні гелікоптерів Sea King Mk41: чи допоможуть вони у війні з Росією - INFBusiness

Мисливець за підводними човнами

Одним словом, ЗСУ отримають гелікоптери, здатні перетнути Чорне море і дістатися до Криму. Одне з призначень – знищення підводних човнів противника.

Sikorsky Mk41 Sea King – це американський вертоліт-мисливець за субмаринами, спроєктований та побудований Sikorsky Aircraft. Визначним у конструкції було те, що це перший у світі вертоліт-амфібія та один із перших гвинтокрилих мисливців за субмаринами з турбованими двигунами.

Sea King – багатоцільовий вертоліт середньої вантажопідйомності, який можна використовувати як для рятувально-пошукових робіт, так і для боротьби з підводними човнами та підтримки операцій морської піхоти. Вказується, що його головним завданням була протичовна боротьба, для якої він був оснащений системами протидії підводним човнам, повністю комп’ютеризованою системою управління польотом. Sea King можуть застосовувати і глибинні торпеди для ураження підводних об’єктів, і ракети AGM-65 Maverick для ударів по надводних об’єктах. Тобто морські цілі – це якраз те, проти чого він може використовуватися з максимальною ефективністю.

У 1980-х роках вертоліт удосконалили, додавши такі можливості:

  • протикорабельні ракети Sea Skua;
  • радар Ferranti Seaspray у носовому обтічнику.

Технічні характеристики Sea King:

  • екіпаж – 2-4 особи;
  • розміри – довжина 17,02 м, висота 5,13 м;
  • максимальна злітна вага – 9707 кг;
  • крейсерська швидкість – 207 км/год;
  • дальність – 1230 км.

Sea King вже знайомий ЗСУ – восени 2022 року Великобританія поставила ЗСУ три такі вертольоти після проходження навчання українських пілотів. До речі, британські збройні сили зняли ці машини з експлуатації у 2018 році.

Але при всіх достоїнствах цей вертоліт має один істотний недолік – вік. Вся справа в тому, що він був розроблений понад пів століття тому і вже давно є морально застарілим. Оглядач німецького видання Bild Юліан Ріпке так і пише, що «проблема Sea King полягає у простому старінні: якщо у 2006 році вимагалося від 50 до 60 годин обслуговування, щоб забезпечити одну годину польоту, тепер це співвідношення становить від 1 до 120. Ми віддаємо Україні мотлох. Для країни у стані війни з малою кількістю пілотів та присутністю ворога це просто небезпечно для життя українських солдатів», -резюмує Репке.

Думка експерта

Валерій Романенко авіаексперт:

– Незважаючи на вік і на те, що німецька армія зняла з озброєння цей вертоліт, він все ще може бути нам корисним. Нашим Мі-8 стільки ж років. Але тут є інша причина того, чому ці гелікоптери Sea King зараз не можуть бути задіяні ЗСУ за їх прямим призначенням. Справа в тому, що це морські, античовнові гелікоптери. А ми не можемо працювати в небі над Чорним морем – повітряний простір над ним зараз контролює Росія. Проте це багатофункціональна машина, і ми можемо її експлуатувати як транспортний засіб, адже він досить місткий. А античовнове озброєння зачекає на складі свого часу.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *