Посольство спростувало новину про продовження тимчасового захисту для українців у Польщі

Посольство спростувало новину про продовження тимчасового захисту для українців у Польщі (оновлено)

Посольство спростувало новину про продовження тимчасового захисту для українців у Польщі - INFBusiness

Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

На сайті уряду Польщі 18 січня опублікували новину про продовження терміну дії довідок про тимчасовий захист до 4 березня 2025 року. Проте це рішення не стосується українців, пояснили у посольстві України у Варшаві.

– Продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом (увага – не PESEL UKR) НЕ ОЗНАЧАЄ продовження терміну дії тимчасового захисту громадян України (PESEL зі статусом UKR)! Довідки про користування тимчасовим захистом видавалися громадянам третіх країн, що на момент початку повномасштабного вторгнення легально проживали на території України, і прибули до Польщі втікаючи від воєнних дій, – сказано у повідомленні.

Наразі українці по тимчасовому захисту можуть перебувати у Польщі до березня 2024 року. Рішення про продовження захисту ще не прийнято.

  • Після двох років повномасштабної війни у Польщі залишаються близько мільйона українських біженців. За даними Євростату на кінець 2023 року, Польща розмістила у себе близько 23% від загальної кількості українців, які виїхали через війну.
  • Механізм тимчасового захисту було ухвалено на початку весни 2022 року після широкомасштабного вторгнення РФ в Україну. Він дає біженцям однакові з громадянами країн ЄС права на працю, соціальне та медичне обслуговування, освіту. Захист закріплений у директиві Євросоюзу.
  • У січні в Польщі почали діяти нові норми призову на випадок мобілізації та війни. За новими правилами, мобілізований має прибути до військкомату через шість годин після отримання повістки, інакше на нього чекає в’язниця.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *