Поплічників Медведчука засудили за підготовку держперевороту

Поплічників Медведчука засудили за підготовку держперевороту під час вторгнення Росії

Поплічників Медведчука засудили за підготовку держперевороту - INFBusiness

Фото: facebook.com/ssu.ivanofrankivsk

В Івано-Франківську винесено вирок чотирьом співучасникам Віктора Медведчука за підготовку державного перевороту в Україні. Інформацію про це надала Служба безпеки України (СБУ) та Офіс Генерального прокурора України 10 серпня.

Серед осіб, які були засуджені, були троє громадян України та один громадянин Російської Федерації. Один із засуджених має військовий досвід та був на “прямому” зв’язку з представниками адміністрації президента Росії та спецслужб РФ. Йому було винесено десятирічний вирок у відсутності. Громадяни України були засуджені до п’яти та семи років позбавлення волі, а також конфіскації майна.

Співробітники СБУ заявили, що зловмисники планували спільно організувати державний переворот, який мав би синхронізуватися з повномасштабним вторгненням Російської Федерації в Україну. Цей крок спрямовувався на сприяння агресорові у швидкій окупації України.

За даними слідства, засуджені співпрацювали з окремими членами Громадської організації “Український вибір,” яка асоціюється з Віктором Медведчуком. Для фінансування підготовки до перевороту вони шукали кошти в Росії, в тому числі зверталися до президента Росії Володимира Путіна.

Планом засуджених було ініціювати “національні збори” в Києві, на яких мали затвердити резолюцію щодо зміни влади в Україні, включаючи відсторонення президента, Верховної Ради та уряду. У випадку невдачі планували використовувати “силовий сценарій” і формували власну збройну групу з метою захоплення адміністративних будівель, мостів, транспортних вузлів та засобів пересування.

Засуджених, які були прихильниками Віктора Медведчука, затримали на етапі повномасштабного вторгнення Росії. Самого Віктора Медведчука затримали у квітні 2022 року, коли він намагався виїхати за кордон, хоча перебував під домашнім арештом. У вересні 2022 року він був обмінений на 200 українських військових, які були у полоні в Росії, зокрема бійців “Азовсталі” у Маріуполі. У січні 2023 року Віктора Медведчука позбавили мандата народного депутата та громадянства України

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *