Поляки хочуть страйкувати на кордоні з Литвою

Польські фермери оголосили про намір влаштувати блокаду на кордоні з Литвою. Вже з 1 березня вони планують заблокувати пункт пропуску між литовським містом Кальварія та польським Будзиськом.

85_190013-1_large.jpg (42.79 Kb)

Про це пише LRT. Як заявив співорганізатор протесту на литовському кордоні Кароліс Печіньскінс, вони будуть зупиняти вантажівки й перевіряти їх на наявність української агропродукції.

Акція протесту має розпочатися 1 березня о 10 годині ранку. Зупинятимуть всі транспортні засоби, які можуть перевозити українське зерно чи іншу сільськогосподарську продукцію. Співорганізатор запевняє, що це не буде повна блокада пункту пропуску.

“Звичайно, це не стосується особистого транспорту, цистерн із паливом, транспортних засобів для перевезення металу чи худоби. Якщо ми бачимо, що їде зерно та інша сільськогосподарська продукція, ми хотіли б знати, звідки вона їде, чому і як, щоб відчути обсяг транспортування”, – заявив Печіньскінс.

За його словами, він розуміє, що такі перевірки створять незручності для перевізників, але просить “з розумінням поставитися до складної ситуації, в яку потрапили фермери його країни”. Поляк каже, що головною проблемою є підозри, що частина українського зерна, яке має їхати через Польщу транзитом, насправді залишається в країні.

“Ми просто хочемо довести і привернути увагу до того, що відбувається, тому що ми вважаємо, що наші інтереси порушуються, і ми ні від кого не отримуємо підтримки. Питання про блокування литовського кордону виникло під час роздумів про те, як посилити тиск на уряд Польщі”, – зазначив він.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що литовські фермери вже не планують з 1 березня приєднуватись до польського протесту на кордоні країни. Аграрії з Литви не мають наміру перешкоджати постачанню зерна з України, а куди більшу проблему для них становить продовольство з Росії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *