На Подолі заради забудови знесли історичний будинок

Депутат Київради повідомила, що на Подолі заради забудови знесли будинок ХІХ століття

На Подолі заради забудови знесли історичний будинок - INFBusiness

Фото: facebook.com/shelevytska

На Подолі в Києві був проведений незаконний демонтаж історичного будинку на вулиці Ярославській. Про це повідомила депутат Київської міської ради від фракції “Слуга народу” Ксенія Семенова.

Вона зазначила, що цей історичний будинок був знесений без належних дозволів. Навіть благоустрійне відомство міста анулювало запис про порушення благоустрою. Однак за ці події відповідальність не покладена на здійснювачів дій, оскільки це, за словами Семенової, вигідний бізнес.

За документами, історичний будинок мав бути замінений “клубним будинком” за замовленням Сергія Боярчукова з юридичної компанії “Алєксєєв, Боярчуков та партнери”. Ще одним партнером цієї компанії є, як стверджують, народний депутат від “Європейської Солідарності” Сергій Алєксєєв, який також є президентом офіційного фан-клубу братів Кличко.

За інформацією Катерини Бутко, голови Громадської ради при Національній агентстві з питань запобігання корупції, на будівельному паркані досі висить папірець від департаменту благоустрою з вимогою демонтувати паркан з 1 серпня. Дозвіл на “реконструкцію” будинку був, за її словами, виданий заступником міністра культури та інформаційної політики Катериною Чуєвою.

Олена Терещенко, депутат Київської міської ради VII скликання, додала, що історичний будинок № 13б був знесений 10 серпня, хоча він був унікальним прикладом житлової дерев’яної забудови ХІХ століття та однієї з перших будівель на Подолі після руйнівної пожежі 1811 року. Ця будівля, за словами Терещенко, повинна була мати охоронний статус, і її знесення викликало обурення серед активістів та громадськості. Терещенко закликала Київську міську прокуратуру розпочати кримінальне провадження щодо самовільного знесення цього історичного об’єкта.

Два роки тому поліція відкрила кримінальне провадження після знесення у Києві садиби Барбана кінця XIX століття.

На Подолі заради забудови знесли історичний будинок - INFBusiness

Будинок на Ярославській, 13б. Фото: facebook.com/olena.yeskina

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *