Латвія заборонила імпорт російської агропродукції

Латвійський уряд затвердив перелік товарів з країни-терористки Росії та Білорусі, на які поширюється заборона на імпорт, запроваджена ще 22 лютого. Заборона стосується картоплі, помідорів, різних видів цибулі, часнику, капусти, салату, моркви, ріпи та турнепсу, буряків, вівсяних коренів, редиски, коренеплодів, огірків і корнішонів, бобових та інших овочів.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Такі обмеження розроблені Міністерством сільського господарства (ZM), йдеться в матеріалі Jauns. Що важливо для європейських фермерів, з Росії та Білорусі до Латвії не можна ввозити зерно : пшеницю та суміші пшениці та жита, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, рис, зернове сорго та гречку.

Так само з Росії та Білорусі не можна буде ввозити в Латвію горіхи, банани, фініки, інжир, ананаси, авокадо, цитрусові, дині, груші, айву, абрикоси, вишні, персики, сливи, чорницю. Також заборона поширюється на заморожені, консервовані та сушені продукти з горіхів і фруктів.

Заборона також поширюється на борошно та гранули з м’яса чи м’ясних субпродуктів, риби чи ракоподібних, молюсків чи інших водних безхребетних, висівки, залишки виробництва крохмалю та подібних залишків, вичавок цукрової тростини та інших відходів цукрового виробництва, осаду чи крапель, масляних вичавок.

Тепер в Латвію з Росії та Білорусі не можна буде ввозити виноградні опади, матеріали рослинного походження та рослинні відходи, залишки, побічні продукти та продукти, які використовуються як корм для тварин.

Слід зазначити, що новий перелік відрізняється від оригінального списку заборонених товарів із РФ та Білорусі. Зокрема, з первісного документа вилучили розділ, який мав на меті заборонити імпорт олійних культур та фрукти російського та білоруського походження до Латвії, а також рослини промислового призначення, солому та корму.

Наприклад, спочатку передбачалося заборонити імпорт в Латвію рослин або частин рослин, що використовуються в парфумерії, фармацевтиці або для приготування інсектицидів та фунгіцидів тощо, стручків ріжкового дерева, морських водоростей та інших водоростей, цукрових буряків та цукрових тростини, фруктові кістки . Також з переліку було виключено солому та лушпиння зернових культур, стебла кормові, буряк кормовий, коренеплоди, сіно, люцерну, конюшину, спаржу посівну, капусту кормову та подібні кормові продукти.

Нагадаємо, після того, як Латвія заборонила російське зерно на національному рівні, міністр сільського господарства країни Армандс Краузе запропонував розширити цю заборону на всі країни ЄС. За його словами, забезпечити продовольчу безпеку регіону при цьому можна за рахунок агропродукції з України.

“Все, що імпортується з Росії, може імпортуватися з України. Таким чином (забороною імпорту з РФ. – Ред.) ми підтримаємо Україну, а не допомагатимемо Росії підгодовувати її машину війни… Зараз у нас є ці труднощі на (польському. – Ред.) кордоні. Ми повністю підтримуємо Україну. З погляду Європейського Союзу те, що відбувається на кордоні, не зрозуміло”, – зазначав Краузе.

Пізніше до його закликів пообіцяли приєднатися Литва та Польща. Польща також планує вивчити досвід Латвії та, можливо, запровадити власну національну заборону на російські продукти.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *