Голову Державної судової адміністрації відсторонили від посади

Голову судової адміністрації України відсторонили від посади через підозру у хабарництві

Голову Державної судової адміністрації відсторонили від посади - INFBusiness

Фото: t.me/sap_gov_ua

Вищий антикорупційний суд відсторонив від посади голову Державної судової адміністрації України Олексія Сальнікова. Про це 15 серпня повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

– 11.08.2023 слідча суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнила клопотання детектива НАБУ, погоджене прокурором САП, та відсторонила голову Державної судової адміністрації України, — йдеться у телеграм-каналі САП.

Сальнікова відсторонили до 24 вересня 2023 року, додали в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

24 липня Сальнікова повідомили про підозру у підбурюванні до надання хабарів суддям Верховного Суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства та у заволодінні чужим майном шляхом обману. 28 липня до голови Державної судової адміністрації застосували запобіжний захід у вигляді застави в сумі 805,2 тисячі гривень. В. о. голови ДСА України став Максим Пампура.

У межах досудового розслідування встановлено, що у березні 2023 року голова Державної судової адміністрації України отримав від фізичної особи 7,5 тисячі доларів. З них 5 тисяч доларів Олексій Сальніков мав передати суддям Верховного Суду.

15 травня про підозру повідомили голову Верховного Суду Всеволода Князєва в отриманні 2,7 млн доларів хабаря в інтересах власника групи «Фінанси і кредит» Костянтина Жеваго. Наступного дня пленум суду висловив недовіру Князєву і той втратив посаду. 18 травня ВАКС заарештував ексголову Верховного Суду з можливістю внесення 107,3 млн грн застави. 31 травня Апеляційна палата ВАКС зменшила заставу до 75 млн грн.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв підписав наказ про призначення Олексія Сальнікова головою Державної судової адміністрації України 20 квітня 2022 року.