Україна відкрила нові маршрути з чорноморських портів

service/Handout via Reuters)” />

Вантажне судно в супроводі катера берегової охорони України (Фото:Operational Command South press service/Handout via Reuters)

Військово-морські сили Збройних Сил України оголосили нові тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських портів України.

Про це повідомляє пресслужба командування ВМС.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган (Фото:REUTERS/Umit Bektas)

Раніше, Україною були запропоновані ці маршрути в зверненні до Міжнародної морської організації. Рада Міжнародної морської організації підтвердила право України на вільне торговельне судноплавство, яке гарантується міжнародним морським правом.

Перш за все, ці маршрути будуть використовуватися для того, щоб можливо було вивести цивільні судна, які перебувають в українських портах, таких як Чорноморськ, Одеса та Південний, ще з початку повномасштабної війни, яку розпочала Росія.

Судна будуть допущені до користування цими маршрутами, за умови того, що їхні власники або капітани офіційно підтвердили готовність до плавання в нинішніх умовах.

Останнє судно з українським продовольством вийшло з порту Одеса 16 липня. Після того, як Росія вийшла із зернової угоди, вона здійснила атаку на портову зернову інфраструктуру з метою перекриття доступу українських продовольчих товарів до світових ринків.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *