Пивоварського хочуть посадити. САП завершило слідство щодо ексміністра інфраструктури, йому загрожує від 3 до 6 років ув’язнення

Андрій Пивоварський (Фото:Андрій Пивоварський — Andrii Pyvovarskyi / Facebook)

Андрій Пивоварський (Фото:Андрій Пивоварський — Andrii Pyvovarskyi / Facebook)

Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила слідство у справі стосовно колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського та його першого заступника.

Андрій Коболєв, Андрій Пивоварський та Олександр Клименко (Фото:Колаж NV)

Кейс Пивоварського-Коболєва. Чому НАБУ та САП насправді несподівано реанімували справи проти «младореформаторів» часів Петра Порошенка

«8 серпня 2023 року прокурор САП прийняв рішення про завершення досудового розслідування у справі стосовно колишнього міністра інфраструктури України та його колишнього першого заступника, які підозрюються у зловживанні владою та службовим становищем. Наразі детективам НАБУ надано доручення відкрити матеріали справи стороні захисту для ознайомлення» — повідомляє Telegram-канал САП.

За версією САП, у 2015 році міністр спільно зі своїм першим заступником, який також був головою тарифної ради Міністерства інфраструктури видав наказ, який дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден в морському порту Південний.

Андрій Пивоварський (Фото:Наталія Кравчук / НВ)

Чому Пивоварський? У справі НАБУ щодо ексміністра інфраструктури нема доказів, що той отримав хабар — джерело NV (Оновлено)

«Цей наказ було видано попри те, що акваторія морського порту Південний є державною власністю та перебуває у користуванні держпідприємства Адміністрація морських портів України і право на збори належить виключно державному підприємству. Натомість відповідно до цього наказу державному підприємству призначалась усього частина коштів, інша частина стягувалась приватними компаніями. У результаті, ДП АМПУ було завдано понад $49,63 млн збитків, що підтверджено відповідними висновками експертиз», — стверджують прокурори.

САП дії колишніх посадовців кваліфікував за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до шести років).

Сам Андрій Пивоварський раніше докладно пояснив логіку своїх дій.

Олег Калашніков каже, що вступ ЄС залежатиме від першого-другого років після завершення війни (Фото:прес-служба Добробуту)

“Після виходу з судової зали, я почувся, ніби маю криву спину”, поділився співвласник компанії “Добробут” і на прикладі пояснив, що трапилося з інвестиційним кліматом в Україні.

Пивоварський пояснив: “Звинувачення говорить, що компанія, яка отримала корабельний збір, не використала його для поліпшення інфраструктури порту Південний. Але звинувачення не вказує, що на той час гроші були заарештовані вже з самого початку, коли вони були зібрані на рахунках… Були виплачені лише податки на прибуток”.

Пивоварський акцентував увагу на тому, що наказ Мінінфраструктури, через який його обвинувачують, не був скасований протягом трьох послідовних міністрів, які призначалися після Пивоварського.

“Вже минуло сім років, і цей наказ так і не був скасований. На жаль, НАБУ не вжило жодних заходів, щоб оскаржити цей наказ судовим шляхом та скасувати його”, – додав Пивоварський.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *