Нові домовленості. Стало відомо, скільки літаків F-16 отримає Україна

зеленський

Автор фото, Офіс президента

Нідерланди та Данія зобов'язалися передати Україні літаки F-16, як тільки українські пілоти та технічний персонал закінчать підготовку, про це повідомив під час спільної пресконференції з Володимиром Зеленським премʼєр Нідерландів Марк Рютте.

Зеленський, який перебуває з візитом в Нідерландах, уточнив також, що було погоджену точну кількість першої партії літаків, які отримає Україна.

Йдеться про 42 літаки, які можуть загалом передати Нідерланди. Згодом цього ж дня про передачу 19 літаків протягом кількох років заявила і Данія. Це значно більше, ніж Україна розраховувала раніше.

"І це лише початок", – заявив український президент.

Премʼєр Рютте, своєю чергою, дав зрозуміти, що Україна отримає літаки в тому числі для навчань, а не тільки для того, щоб виконувати бойові завдання.

"Нідерланди загалом мають 42 літаки F-16. З цих літаків нам потрібні літаки для тренувань у Данії та пізніше в Румунії", – пояснив він.

Ймовірно, згодом свої літаки Україні почнуть передавати й інші країни Заходу.

У травні міноборони України писало, що чотири ескадрильї F16 (це 48 літаків) – "саме те, що потрібно для звільнення країни від агресора".

Цього ж дня про рішення передати літаки повідомила і Данія, куди приїхав президент.

Прем'єр-міністерка Метте Фредеріксен на спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським анонсувала передачу 19 літаків.

"Ми сьогодні оголошуємо, що надамо вам 19 винищувачів F-16. Разом із Нідерландами ми перша країна, яка може зробити серйозне зобов'язання надати винищувачі", – сказала вона, звертаючись до Зеленського. Перші літаки можуть передати вже до кінця 2023 року, а решту – передаватимуть поступово протягом кількох років.

Раніше стало відомо, що Сполучені Штати дозволили західним країнам передавати Україні літаки, коли пілоти та технічний персонал закінчать навчання.

  • Чому так непросто підготувати українських пілотів літати на F-16
  • Українські пілоти почали навчання на літаках F-16. Як відбуваються тренування і коли закінчаться

У суботу міністр оборони Олексій Резніков доповів, що українські фахівці вже почали навчання. Тренування, за попередніми підрахунками, будуть тривати близько шести місяців.

Водночас лідери України та Нідерландів не стали уточнювати, скільки пілотів планує підготувати Україна.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *