Українцям помʼякшили вимоги до поповнення рахунків мобільних через термінали: що змінилося

Українцям помʼякшили вимоги до поповнення рахунків мобільних через термінали: що змінилося - INFBusiness

Національний банк України пом’якшив вимоги до платіжних послуг через термінал для кількох випадків. Зокрема, не треба підтверджувати через телефон поповнення мобільного телефону на суму до 200 гривень. Але зробити це можна лише раз на місяць і на один номер. Також людям дозволили проводити ідентифікацію не лише за номером мобільного телефону, а й за допомогою своєї банківської картки

Про це повідомляє пресслужба Нацбанку на офіційному сайті. 

По-перше, Національний банк доповнив перелік виключень та дозволив не підтверджувати за допомогою мобільного телефона здійснення платіжної операції з готівкою через термінал, якщо йдеться про:

  • Внесення готівки через термінал для поповнення рахунку, до якого випущено платіжну картку.  Є умова: забезпечення терміналом її зчитування та подальшого коректного введення ПІН-коду картки або підтвердження операції банком – емітентом картки. 
  • Оплату послуг мобільного зв’язку на суму, що не перевищує 200 гривень (протягом одного місяця за один номер мобільного телефону) в межах одного надавача платіжних послуг.

По-друге, регулятор уточнив вимоги щодо використання одноразового пароля під час здійснення операцій з унесення готівки. Він зобов’язав надавачів платіжних послуг вживати заходів щодо унеможливлення отримання іншими особам одноразового пароля, який використовується для підтвердження операції.

Просто кажучи, людям дозволили проводити ідентифікацію не лише за номером мобільного телефону (з отриманням/введенням 4-значного коду), а й за допомогою своєї банківської картки. Якщо людина доклала карту до терміналу, то вона може ідентифікувати її після зчитування з неї всіх даних. Номер телефону не потрібно вводити. Також людині не обов’язково вводити свій телефон, якщо вона поповнює мобілку не більше ніж на 200 грн. на місяць.

“Такі зміни розраховані на посилення контролю за дотриманням вимог законодавства насамперед надавачами платіжних послуг (а не їхніми клієнтами). Вони спрямовані на підвищення прозорості операцій на платіжному ринку та мінімізацію можливостей їх використання у протиправних цілях”, – пояснюють у НБУ. 

Нові правила від НБУ

Нагадаємо, що з 01 серпня 2023 року діють нові вимоги до здійснення операцій із внесення готівки через термінал. Як писав Інформатор, діяти нові правила поповнення рахунку через термінали трохи ускладнюють життя. Для того, щоб закинути на мобільний гроші готівкою, потрібно мати при собі телефон для ідентифікації. 

Ідея посилення контролю за платежами через термінали належить Національному банку України Таке нововведення, вважають в НБУ, має на меті боротьбу з незадекларованими доходами. На квитанції, яку отримає платник після оплати, також вказуватиметься його мобільний номер. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *