Тюрма довічно за продаж титанової сировини росії: Фонд держмайна відповів на звинувачення

Тюрма довічно за продаж титанової сировини росії: Фонд держмайна відповів на звинувачення - INFBusiness

Компанії, які хотіли купувати сировину в «Об’єднана гірничо-хімічна компанія»,отримали 30 відмов. Там визнають, що росіяни зацікавлені та хочуть купувати українську сировину. Проте всіх контрагентів перевіряють за 3 рівнями захисту.

Про це йшлося під час пресконференції представників Фонду держмайна та «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” (ОГХК) у відповідь на звинувачення у продажу сировини рф.

У Фонді запевнили, що на різних рівнях впродовж місяця перевіряють усіх контрагентів, які хочуть купувати українську сировину. Якщо компанія пройшла перевірку, то має надати сертифікат кінцевого споживача. Тобто підтвердження, що продукцію не перепродали росії.

Через такий контроль 30 компаній, які хотіли купувати в ОГХК, отримали відмову.

Чому виник скандал

У матеріалі, опублікованому на сайті “РБК-Україна” 7 серпня, розглядалася ситуація, в якій “російська оборонна промисловість продовжує отримувати сировину для виробництва титану з України”.

Ця інформація включала в себе контракти між “Об’єднаною гірничо-хімічною компанією” та “Запорізьким титано-магнієвим комбінатом”. Директорами або засновниками компаній-покупців сировини зазначалося, що були громадяни Росії чи мешканці окупованого Криму.

Важливо відзначити, що уряд України розглядає ільменітовий концентрат сировиною “подвійного призначення”. Це означає, що ця сировина може використовуватися як у мирних цілях, так і в обороні. Вивіз ільменітового концентрату контролюється державою, і після перевірки надається або відмовляється у дозволі на співробітництво.

Заступник голови Фонду державного майна України, Олександр Федоришин, зазначив, що компанії, які закуповують сировину, повинні підтвердити, що вони не перепродали її до Росії. Для цього вони повинні представити сертифікат кінцевого споживача. Такі документи щодо покупців, які були згадані в матеріалі, є в Фонді.

“Якщо особа порушить це вимогу, вона понесе адміністративну і кримінальну відповідальність. Для отримання дозволу на поставку сировини представляються документи. Якщо вони не відповідають фактичному стану, це кваліфікується як підробка документів. З точки зору національної безпеки, ці дії, ймовірно, підпадають під статтю 111 Кримінального кодексу України”, – заявив Олександр Федоришин.

Згідно з українським законодавством, за підробку можуть передбачати до 5 років ув’язнення (згідно зі статтями 358 і 366 Кримінального кодексу України). Щодо статті 111 Кримінального кодексу (державна зрада), яку згадував представник Фонду державного майна, за неї можуть призначити пожиттєве ув’язнення.

Кому це може бути вигідно

Після публікації статті в Фонді держмайна спростували всі звинувачення та заявили, що «інформація не відповідає дійсності». Те саме говорили й під час пресконференції, хоча не наводили прізвища та не надавали документи, посилаючись на вимоги контрактів та таємність даних.

Однак у Фонді мають свою версію, чому матеріал про нібито бізнес с рф вийшов саме зараз.

“Об’єднана гірничо-хімічна компанія”

Компанію все ніяк не можуть продати. Фото з соцмереж

«В четвертому кварталі ОГХК та інші компанії заплановані до приватизації. Можливо, ця стаття має іншу свою природу, яка вигідна тим, хто проти приватизації підприємства», – заявив заступник голови Фонду державного майна.

За даними журналу Forbes, «Обʼєднану гірничо-хімічну компанію» вже вчетверте готують до приватизації. Серед причин, за яких її не могли приватизувати раніше називають застарілу оцінку балансових запасів руди та судовий спір навколо родовища на Житомирщині з Group DF Дмитра Фірташа.

За даними на 2020 рік, ОГХК входить у десятку найбільших видобувників титанових і цирконієвих руд у світі та є найбільшою в Європі. Понад 60% продукції експортується до країн Азії: 39% до Китаю, 12% до Японії, 9% до Туреччини.

Правоохоронці підтверджують, що рф вивозить до себе український титан

Проте підозри, що титанову сировину таки вивозять з України до росії, підтверджують в СБУ. В червні 2023 року правоохоронці затримали у Дніпрі росіянина Олександра Федосеєва. Він може бути причасним до прихованого вивезення до рф титанової сировини з родовищ Демурінського гірничо-збагачувального комбінату на Дніпропетровщині.

Раніше Інформатор писав, що у ЗСУ розповіли, чим загрожує підрив окупантами “Кримського титану”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *