НБУ помʼякшує валютні обмеження з 12 серпня: що зміниться

НБУ помʼякшує валютні обмеження з 12 серпня: що зміниться - INFBusiness

З 12 серпня Національний банк України помʼякшує низку валютних обмежень. Рішення регулатора

стосуються переказів за кордон, операцій з ОВДП та участі в торгах.

Про це Нацбанк повідомив 11 серпня.

Перекази за кордон для виплати пенсій

“Укрпошта” були призначена Нацбанком як оператор послуг поштового зв’язку, який матиме змогу здійснювати перекази з метою забезпечення виплати пенсій та грошових допомог громадянам України, які тимчасово перебувають за кордоном.

Це дасть змогу підтримати соціальні ініціативи щодо захисту пенсіонерів, що вимушено перебувають за межами України, та забезпечити виплати гарантованих їм державою пенсій і грошових допомог, вважають в НБУ.

Операції з ОВДП

Національний банк дозволив робити переказ коштів у гривні на кореспондентські рахунки банків-нерезидентів, відкриті в українських банках, для проведення операцій з внутрішніми державними облігаціями України (ОВДП), номінованими в національній валюті, учасником яких є банк-нерезидент.

Ці зміни дозволять посприяти активнішій участі банків-нерезидентів у операціях з гривневими ОВДП та, завдяки збереженню обмеження на конвертацію цих коштів у валюту та їх переказ за кордон, це не призводитиме до посилення тиску на валютний ринок, запевнили в НБУ.

Перекази коштів товарними біржами

Починаючи з 12 серпня, товарні біржі отримають право повертати кошти нерезидентам, які внесли гарантійне забезпечення для участі в біржових торгах. Така повернення буде здійснюватися тільки за рахунок коштів, які нерезидент попередньо перерахував з-за кордону для участі в торгах на товарній біржі. Ця процедура не передбачає купівлю іноземної валюти.

Зазначені зміни дадуть можливість товарним біржам забезпечити виконання своїх зобов’язань перед учасниками торгів. Це в свою чергу сприятиме збільшенню обсягу іноземної валюти, що надходить в Україну, і підтримці регулятором цього процесу.

Нова політика валютного нагляду для банків

З 12 серпня, Національний банк України прийняв рішення, що банки не матимуть можливості проводити валютний нагляд за операціями із імпортом товарів, у випадку повного або часткового повернення коштів імпортеру з рахунку нерезидента, який відкритий в українському банку.

Це рішення прийнято з метою запобігти непродуктивному виведенню іноземної валюти за кордон, забезпечити стабільність на валютному ринку та захистити міжнародні резерви України.

Валютні обмеження НБУ

В червні, Національний банк дозволив резидентам, які є позичальниками, переказувати кошти за кордон для виконання зобов’язань зовнішніх кредитів і позик.

Нагадаємо, що офіційний курс євро у п’ятницю зрос відносно гривні та становив 40,28 гривень за одиницю валюти, тоді як курс долара залишився незмінним та склав 36,56 гривень за один долар.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *