IT-волонтери створили картографічний ресурс Kharkiv MAP для систематизації роботи військової адміністрації Харківщини

IT-волонтери створили картографічний ресурс Kharkiv MAP для систематизації роботи військової адміністрації Харківщини - INFBusiness

До Харковської військової адміністрації надходить безліч даних з різних каналів інформації. Далеко не всі з них можна назвати достовірними та своєчасними. Це призводить до надлишкового навантаження на співробітників. Керівництво ХОВА звернулося до волонтерів з проханням розробити закриту картографічну систему для керування критичною інфраструктурою та ключовими аспектами функціонування області. В результаті зусиллями команди WEBSPARK з’явився ресурс Kharkiv MAP, у якому зібрана вся необхідна інформація. 

Як працює Kharkiv MAP

Сервіс представляє собою візуальний картографічний дашборд за основним показникам області:

  • адміністративно-територіальний устрій (область, райони, територіальні громади, органи місцевого самоврядування, виконання загального фонду місцевих бюджетів);
  • безпекова ситуація (лінія зіткнення та зона підвищеної небезпеки, підконтрольність території ЗСУ, зона активних бойових дій, небезпечні зони за інформацією від ДСНС, споруди цивільного захисту, пункти обігріву);
  • критична інфраструктура (електропостачання, водопостачання, газопостачання, теплопостачання, мобільний зв’язок);
  • шляхи (основні автомобільні, дороги на балансі області, зруйновані мости, залізничні, пошкодження залізничних шляхів);
  • надання послуг (центри надання адміністративних послуг, пенсійне забезпечення);
  • соціальна інфраструктура (заклади охорони здоров’я, заклади освіти, пошкоджені будівлі);
    агропромисловий комплекс (посівні площі).

Ресурс Kharkiv MAP

Ресурс Kharkiv MAP

Як Kharkiv MAP допомагає роботі ХОВА під час війни

Харківська обласна військова адміністрація підтримує зв’язок та працює з тимчасово окупованими територіями, щоб завжди мати актуальну інформацію для координації своєї взаємодії з військовими. В процесі розробки розробники Kharkiv MAP комунікували з керівниками різних департаментів: цифрової трансформації, ДСНС, комунальників, освіти, закладів охорони здоров’я. Всі вони були відкриті для співробітництва та прагнули допомогти.

Kharkiv MAP використовують керівники департаментів, щоб бачити поточну ситуацію та мати змогу швидко реагувати на ті чи інші обставини. Система розроблялася під патронатом голови Харківської обласної військової адміністрації та під особистим контролем його заступника. Ресурс було створено в короткі строки та запущено 1 липня 2022 року.

Як велася розробка проєкту Kharkiv MAP

Kharkiv MAP розроблено силами компанії WEBSPARK на волонтерській основі як допомогу області від IT-компанії та Харківського IT Кластеру. Кластер виступив ініціатором та допоміг з координацією між керівництвом області та продуктовою командою зі сторони WEBSPARK. Менеджмент команди забезпечував особисто CEO Євген Катрич.

“За допомогою розробленої системи керівництву Харківської області буде простіше та наочніше контролювати ключові показники, виявляти проблеми, що вимагають швидкого реагування. Це виявилось особливо актуально, коли ЗСУ звільнили значну частину області та було потрібно координувати волонтерів, забезпечувати доставку гуманітарної допомоги на звільнені території в такі міста як, наприклад, Куп’янськ чи Ізюм,” – зазначив Євген Катрич.

Розробка Kharkiv MAP дозволила команді набути значний досвід та експертизу у сфері створення картографічних сервісів і геоінформаційних систем, які наразі ефективно функціонують у різних проєктах.

Компанія WEBSPARK продовжує щодня натхненно працювати, щоб допомагати Україні та наближати нашу перемогу, активно веде волонтерську діяльність. Разом з тим нами було розроблено ще й інші важливі соціальні проєкти, такі як, єТурнікет та russianWarship.RIP.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.     

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *