Запаси вологи в грунті на більшості площ достатні для розвитку озимих, – НААН

Запаси вологи в грунті на більшості площ достатні для розвитку озимих, – НААН - INFBusiness

Агрометеорологічні умови в третій декаді березня в Україні були задовільними для озимих культур, які наразі перебувають у стані відновлення весняних ростових процесів, повідомили в Національній академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як зазначається, протягом декади опади у вигляді дощу, а подекуди мокрого снігу спостерігалися майже на всій території країни. Так, за даними наукових установ НААН, у Київській області їх випало 10,7 мм, за норми для третьої декади 12 мм, в Одеській – 31 мм, або 221% від декадної норми (14 мм), у Житомирській – 10 мм, у Львівській – 6,4 мм.

«За даними Укргідрометеоцентру, станом на 20 березня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту (0-20 см) під озимими культурами та на зябу на більшості площ становили від 23 до 55 мм, що відповідало достатнім та оптимальним показникам продуктивної вологи, місцями ґрунт був перезволожений», – вказується в повідомленні.

Також уточнюється, що зволоження метрового шару ґрунту (0-100 см) під озимими культурами та на зябу було достатнім та оптимальним – 121-180 мм і більше продуктивної вологи. Лише на окремих площах південних областей запаси продуктивної вологи були низькими для ранньовесняного періоду і становили 95-113 мм.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *