За 7 місяців роботи морського коридору експортовано більше, ніж за рік «зернової ініціативи»

За 7 місяців роботи морського коридору експортовано більше, ніж за рік «зернової ініціативи» - INFBusiness

33,8 млн тонн вантажів експортовано українським морським коридором за 7 місяців – це більше, ніж було експортовано за рік роботи Зернової ініціативи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

«Ми відкрили коридор в серпні 2023 р. – через місяць, як росія остаточно вийшла з Зернової ініціативи та розпочала системні атаки на портову інфраструктуру та агропотужності. 

У перший місяць ми мали поодинокі суднозаходи, переважно вдалось вивести судна, заблоковані ще з початку повномасштабного вторгнення. Але наша команда приклала дуже багато зусиль, щоб кількість суден, які готові заходити в порти Великої Одеси та експортувати продукцію, зростала щомісяця», – повідомив міністр.

Українським морським коридором вже пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 мільйонів тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйони тонн – продукція українських аграріїв. 

Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів. 

«Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили значно ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога Держави, Об’єднаних Сил оборони та всієї морської інфраструктурної галузі», – зазначив Кубраков.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *