Уряд пропонує підвищити акцизний податок на пальне

Уряд пропонує підвищити акцизний податок на пальне - INFBusiness

Кабінет Міністрів пропонує щорічно підвищувати ставки акцизного податку на пальне, поки вони не зростуть до мінімального рівня, встановленого в ЄС.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

Відповідний законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо наближення законодавства України до законодавства ЄС в частині акцизного податку» Кабмін схвалив на засіданні Кабміну у п’ятницю, 22 березня.

Законопроєктом пропонується встановити нові розміри ставок акцизного податку на пальне з огляду на їх мінімальний рівень, передбачений Директивою 2003/96/ЄС, які набиратимуть чинності з 2028 року. Водночас, встановлюється графік щорічного збільшення таких ставок з 1 липня 2024 року до кінця 2027 року.

У пресслужбі Міністерства фінансів згодом уточнили, що підвищення акцизів на пальне тільки у 2024 році принесе до держбюджету додатково майже 10 мільярдів гривень. За розрахунками міністерства, ухвалення законопроєкту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року:

  • від операцій з реалізації пального – на 1,6 млрд грн у середньому за місяць. З них 1,3 млрд грн від акцизного податку та 292 млн грн від податку на додану вартість;
  • від операцій з реалізації проміжних продуктів – на 4,5 млн грн за місяць від акцизного податку.

Перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк оприлюднив графік підвищення ставок, та зауважив, що цей законопроєкт ще має пройти парламент.

Уряд пропонує підвищити акцизний податок на пальне - INFBusiness

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *