Українські яблука в січні відправили до 22 країн світу

Українські яблука в січні відправили до 22 країн світу - INFBusiness

Попри тривалу блокаду українського кордону польськими фермерами й перевізниками та агресію росії, українські садівники та торгові компанії продовжують покращувати можливості експорту свіжого яблука. Зокрема, аналітики підрахували, що великі оптові партії свіжого яблука в січні було відправлено одразу до 22 країн світу, що знаходяться на різних континентах!

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.

Уже найближчим часом ця географія може ще більше розширитися із запуском контейнерних перевезень із портів Чорного моря України, яке стало можливим завдяки майже повному знищенню українськими захисниками чорноморського флоту окупантів.

Повертаючись же до експорту яблука з України в січні 2024 року, зазначимо, що в ОАЕ було відправлено за один місяць 2,5 тис. тонн продукції, що зробило Емірати головним ринком збуту. І це попри проблеми з логістикою в Червоному морі. Цікаво, що всі три перші місця серед основних покупців українського яблука в січні посідали країни Близького Сходу. На ОАЕ, Саудівську Аравію та Ірак припало понад 60% поставок цих фруктів.

На четвертому місці серед найважливіших ринків збуту яблука з України залишався Узбекистан, який стабільно купував сотні тонн українських яблук щомісяця, починаючи з вересня 2023 року. А ось п’яте місце посідала Туреччина, що входить до числа світових лідерів експорту яблука. На думку учасників ринку, турецькі компанії закуповували українське яблуко червоних сортів (Гала, Ред Делішес та ін.), для реекспорту його до Індії, до ринку якої Україна, як і раніше, не має прямого доступу.

Найбільшим європейським імпортером свіжого яблука з України була Швеція, яка посідала лише шосте місце в рейтингу. При цьому Швеція стабільно закуповувала схожі обсяги продукції протягом усього сезону.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *