Українські аграрії готові до відкритого діалогу з європейськими колегами, – УКАБ

Українські аграрії готові до відкритого діалогу з європейськими колегами, – УКАБ - INFBusiness

Українські аграрії звернулись з проханням до COPA COGECA (об’єднання двох великих сільськогосподарських організацій COPA та COGECA та найсильніша група інтересів європейських фермерів) розпочати відкритий діалог з українськими колегами в нагальних питаннях агроторгівлі, замість лобіювання Єврокомісії заблокувати імпорт ключових українських агропродуктів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Як йдеться у зверненні, масштабна переорієнтація українського експорту та транзитних поставок агропродовольчої продукції до ЄС з 2022 року не була питанням вибору. Це стало сумним наслідком цинічно вивіреної кампанії росії з блокування чорноморських судноплавних шляхів, атаки на сільськогосподарські сховища та логістичні об’єкти, а також знищення врожаю в південних і південно-східних регіонах країни. 

Українські фермери та сільгоспвиробники високо оцінили рішучу підтримку з боку COPA COGECA та інших провідних європейських сільськогосподарських асоціацій, які доклали зусиль до запуску шляхів солідарності між Україною та ЄС, а також рішення запропонувати Україні додаткові автономні торговельні преференції.

Ці кроки виявилися рятівними для української економіки у 2022-2023 роках, оскільки надходження від українського аграрного експорту склали 61% (21,9 млрд $) від загального експорту товарів з України за 10 місяців 2023 року. 

Водночас, російська агресія не лише призвела до скорочення площі орних земель на 5,5 млн га у 2022-2033 роках та втрати виробництва зернових та олійних культур в Україні на 27 млн т у 2023 році порівняно до 2021 року, а й є направленою на те, щоб посіяти хаос і політичний конфлікт між українськими фермерами та їхніми колегами з ЄС. 

«Вкрай важливо, щоб ми не потрапили в цю пастку. Як майбутній член ЄС, Україна, глибоко віддана процесу адаптації свого законодавства та інституційної практики у відповідність до правил та стандартів ЄС. Зі свого боку Україна сподівається на відкритість до діалогу та пошуку спільних рішень задля посилення способів боротьби з кризами сьогодення, які будуть базуватися на взаємовигідній співпраці», – наголошується у зверненні.

УКАБ закликав COPA COGECA вступити у відкритий діалог зі своїми українськими колегами, перш ніж підштовхувати інституції ЄС до будь-яких односторонніх заходів, котрі можуть перерізати шляхи українського економічного виживання. 

Українська агроспільнота готова до будь-якої форми діалогу – або за допомогою спеціальних консультацій на діловому рівні, або за участю посадових осіб сільськогосподарських органів України, ЄС та держав-членів. Представники агросектору України пропонують провести першу сесію цього діалогу в березні цього року в Брюсселі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *