Україна має значний потенціал розвитку насіння власної селекції, – дослідження

Україна має значний потенціал розвитку насіння власної селекції, – дослідження - INFBusiness

Згідно з дослідженням ринку насіння зернових та олійних культур, проведеного Програмою USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), Україна має значний потенціал розвитку насіння власної селекції, але поки агросектор значною мірою покладається на імпорт, пише propozitsiya.com.

Протягом останніх років спостерігається стійка тенденція до скорочення виробництва насіння вітчизняної селекції: у 2022 році виробництво насіння основних зернових та бобових культур української селекції становило 61,2 тис. т проти 118,4 тис. т у 2021 році та 156,6 тис. т у 2020 році.

Виробництво скоротилося протягом двох років більш як на 60,9%.

Наразі насіння вітчизняної селекції становить лише 25% від загального обсягу придбаного кондиційного насіння і лише 5% від загальної вартості кондиційного насіння, яке щорічно закуповують фермери. Водночас, частка сортів української селекції в Держаному реєстрі сортів рослин в Україні складає 47%, що вказує на вже нереалізований науково-дослідний потенціал національної селекції. А гравці ринку відзначають, що в польових випробуваннях вітчизняне насіння демонструє результати на рівні з насінням імпортної селекції.

Підвищення рівня конкурентоспроможності національного насінництва потребує популяризації національних сортів і гібридів, які мають значний потенціал урожайності, високі показники якості та є стійкими до кліматичних змін і стресового впливу навколишнього середовища для більш широкого використання агровиробниками.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *