Україна експортувала «коридорами солідарності» понад 50 млн тонн агропродукції

Україна експортувала «коридорами солідарності» понад 50 млн тонн агропродукції - INFBusiness

Україна через «коридори солідарності» експортувала понад 100 мільйонів тонн товарів, з них понаду половину становить агропродукція, заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«Коридори солідарності» на сьогодні дали змогу Україні експортувати понад 100 мільйонів тонн товарів. Більше як половина з них – це агропродовольча продукція. Тож Україна годує світ у ці часи дефіциту», – сказала фон дер Ляєн.

Водночас, за її словами, «шляхи солідарності» за 16 місяців принесли Україні 42 млрд євро.

Очільниця ЄК наголосила на важливості «коридорів солідарності», адже ними транспортується близько 65% української агропродовольчої продукції.

«Саме тому ми інвестуємо значні кошти та зміцнюємо ці шляхи. Це і залізничні, і автомобільні, і прикордонні переходи. Минулого року ми заклали 1 мільярд інвестицій, і добре, що цю суму вже перевиконано. Тож усі зусилля, кожне євро добре інвестовано, тому що це закріплює українську економіку на нашому єдиному ринку», – сказала президент Єврокомісії.

У травні 2022 року ЄС започаткував «коридори солідарності» на кордонах з Україною, які дали змогу Києву продовжувати зерновий експорт на світовий ринок в умовах блокування Росією українських чорноморських портів. У липні цього року Росія зупинила свою участь у Чорноморський зерновій ініціативі, що була започаткована завдяки зусиллям ООН й Туреччини, після чого «коридори солідарності» ЄС через суходіл та внутрішні водні транспортні артерії Європи залишилися для України майже єдиною можливістю продовжувати експортно-імпортні операції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *