ЄС обмежив імпорт сільгосппродукції з України

ЄС обмежив імпорт сільгосппродукції з України - INFBusiness

Країни Європейського Союзу (ЄС) та Європарламент попередньо погодили у понеділок, 8 квітня, жорсткіші обмеження на імпорт певних видів сільськогосподарської продукції з України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DW.

Ця угода подовжує безмитний доступ, який Євросоюз надав українським сільськогосподарським товарам після повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року, і термін дії якого спливає 5 червня. Водночас вона обмежує його для м’яса птиці, яєць, цукру, кукурудзи, круп і меду до середніх обсягів, які спостерігалися в період з середини 2021 року до кінця 2023 року.

Те, що в розрахунок формули взято 2021 рік, означає, що обсяги мають істотно скоротити, адже 2021 року, який передував повномасштабному вторгненню РФ в Україну, імпорт української агропродукції в ЄС був набагато нижчим, оскільки застосовувалися квоти й ввізні мита.

Нагадаємо, 27 березня посли країн-членів ЄС погодили новий компроміс щодо подовження періоду лібералізації торгівлі з Україною. Текст компромісної пропозиції був представлений бельгійською стороною. Досягнутий компроміс «забезпечує збалансований підхід між підтримкою України та захистом сільськогосподарських ринків ЄС».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *