В законі про мобілізацію мають бути враховані потреби агробізнесу, – Денис Марчук

В законі про мобілізацію мають бути враховані потреби агробізнесу, – Денис Марчук - INFBusiness

В Україні розгортається весняна посівна кампанія, але в низці регіонів не вистачає кадрів для виходу в поля, розповів під час національного телемарафону заступник голови ВАР Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«В Україні третій рік поспіль триває війна. Внаслідок масової мобілізації агросектор відчуває брак кадрів, адже в сільських місцевостях населення активно мобілізували з перших днів війни. Під час весняної та осінньої посівних кампаній, жнив, коли відбуваються піки виходів у поля, – людей не вистачає. Ми вболіваємо за це питання в контексті нового закону про мобілізацію, де мають бути враховані потреби агробізнесу. Бронювання в агросекторі є, але процес займає багато часу. Від початку моменту подачі документів до бронювання проходить 1-2 місяці. Відповідно, в цей час людина може бути мобілізована, а на її роботу розраховують на агропідприємстві. В Україні розроблявся проєкт електронного бронювання, яке має займати 1-2 доби. Дуже очікуємо його прийняття».

Окрім браку кадрів на зменшення майбутнього врожаю вплине нестача фінансування.

«Брак фінансування також відчутно вплине на майбутній врожай, оскільки агровиробники будуть менше вносити добрив та засобів захисту рослин. Якщо минулого року Україна зібрала понад 80 млн тонн врожаю, то в поточному валовий збір зернових та олійних прогнозується не більше 75 млн тонн», – додав Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *