В ЄС домовились продовжити безмитний експорт української агропродукції до 5 червня 2025 року

В ЄС домовились продовжити безмитний експорт української агропродукції до 5 червня 2025 року - INFBusiness

Європейський парламент і Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження заходів лібералізації торгівлі для України. Тимчасове призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах війни проти Росії.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на europarl.

Постанова також передбачає «екстрене гальмування особливо чутливої сільськогосподарської продукції», а саме м’яса птиці, яєць і цукру. Євродепутати домоглися розширити дію цього переліку на овес, кукурудзу, крупи та мед. Також Комісія зобов’язалась вжити заходів, якщо відбудеться сплеск українського імпорту пшениці.

Базовим періодом для запуску екстреного гальмування будуть 2022 і 2023 роки, тобто якщо імпорт вказаних продуктів перевищить середні обсяги цих двох років, тарифи будуть знову введені.

«Комісія може вжити швидких заходів і застосувати будь-які заходи, які вважатиме за потрібне, якщо виникнуть значні порушення на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох країн ЄС через український імпорт», – йдеться в повідомленні.

Парламент і Рада тепер повинні дати остаточне зелене світло тимчасовій угоді. Термін чинності призупинення закінчується 5 червня 2024 року. Нові правила мають набути чинності одразу після закінчення цієї дати.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *