В Австралії виростили лохину вагою понад 20 грамів

В Австралії виростили лохину вагою понад 20 грамів - INFBusiness

У селекції лохини цілком можливо досягти компромісу між великими ягодами та смаком. Своїми успіхами в селекції лохини поділилася компанія Costa Group – її ягоди потрапили в офіційну Книгу рекордів Гіннесса як найважчі у світі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Ягоди-рекордсмени виростили на кущах сорту лохини «Етерна» (Eterna), цей сорт входить у програму покращення, і вони були зібрані 13 листопада 2023 року на ягідній фермі компанії в Корінді, Новий Південний Уельс, Австралія.

При вазі 20,4 г та розмірі 39,31 міліметра найбільша ягода лохини побила попередній світовий рекорд — ягоду вагою 16,2 г, вирощену в Західній Австралії 2020 року.

Група Costa зі штаб-квартирою в Корінді працює вже понад 25 років, розробляючи в середньому один-два нові сорти лохини з високою комерційною цінністю щороку. Компанія використовує велику мережу ферм Costa у середніх та низьких широтах, а також у регіонах з низькою та середньою температурою для відбору, оцінки та виведення нових сортів, що підходять для широкого спектру глобальних умов вирощування, що відповідають вимогам як клієнтів, так і споживачів.

Джордж Джессетт (George Jessett), міжнародний менеджер з садівництва Costa Berries, сказав, що нові сорти лохини завжди викликають великий інтерес у галузі. Садівники хочуть отримувати більш адаптовані до умов вирощування сорти з гарною стійкістю до кліматичних стресів та хвороб. Бред Хокінг (Brad Hocking), фахівець, у господарстві якого була отримана лохина-рекордсмен, розповів: 

«Етерна» як сорт має справді чудовий смак і незмінно великі плоди. Коли ми зібрали врожай для заявки до Книги рекордів Гіннеса, на кущі було ще близько 20 ягід приблизно такого самого розміру».

Він і представники компанії зазначають, що сучасна селекція лохини дає можливість створювати сорти з крупними ягодами без шкоди для смаку чи інших характеристик. В цілому, світова індустрія лохини розвивається з поліпшенням агропрактик вирощування та виведення нових сортів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *