Три причини, чому фермерам варто обирати соняшник

Три причини, чому фермерам варто обирати соняшник - INFBusiness

Юрій Коняєв, категорійний маркетинг-менеджер Corteva Agriscience в Україні

Розпочата росією повномасштабна війна суттєво міняє аграрний сектор України. І, якщо окупація та бойові дії зменшили площу засіяних угідь десь на 20%, то обмеження експорту, зміни цін на добрива, складнощі з логістикою тощо змусили аграріїв шукати нові способи пристосуватися до викликів та втримати свій бізнес рентабельним.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

Зокрема, це вплинуло на структуру посівів – за даними USDA, другий рік поспіль спостерігається скорочення площ під пшеницею, житом та ячменем, зростання площ під соєю, ріпаком та цукровим буряком. Площі під найпоширенішою олійною культурою України – соняшником, залишилися великими, але є певна тенденція до скорочення, адже частина фермерів заміщають соняшник соєю, яка гарно вбудовується в сівозміну та ціна на яку на внутрішньому ринку останні два роки була привабливою. Безумовно, ця культура є популярною та прибутковою, але у фермерів є суттєвіші причини обирати соняшник, розповідає Юрій Коняєв, категорійний маркетинг-менеджер Corteva Agriscience в Україні 

Високий рівень переробки всередині країни гарантує збут 

Переважна більшість соняшника не експортується, а переробляється всередині країни, що робить культуру менш залежною від складнощів із зовнішньою торгівлею морем чи залізницею. Попри скорочення виробництва соняшника в країні, Україна залишається гравцем №1 на ринку соняшникової олії. За прогнозами USDA, в 2023/2024 маркетинговому році її частка на світовому ринку складатиме 41%, значно випереджаючи решту гравців. І компанії-виробники попри війну нарощують виробництво – в 2024 році оголошено запуск двох нових олійноекстракційних заводів, які потребуватимуть сировини, якої, за даними асоціації «Укроліяпром», не вистачає наявним заводам.

Високий рівень експертизи з вирощування соняшнику і, відповідно, можливість досягнути високої врожайності

Шукаючи прибуткову культуру, фермери в останні роки активно перемикаються на нішеві культури, часто не зважаючи на кліматичні умови та особливості їх вирощування. І результати не завжди є задовільними. Натомість, вирощуючи соняшник, фермери легко можуть досягнути чи перевершити показник середньої врожайності, оскільки переважно всі українські аграрії мають відмінну експертизу в вирощуванні цієї олійної, адже мають значний досвід, знають, коли та як проводити ті чи інші операції в полі, володіють відповідною технікою та налагодили агрономічні процеси. 

Доступність якісного насіння, засобів захисту рослин та кваліфікованої агрономічної підтримки

Соняшник – традиційна для українського поля культура, відповідно фермери не мають проблем із доступом до якісного насіння. Сучасний розвиток насінництва передбачає, що для оптимального результату треба підбирати гібриди, виходячи з регіону і умов вирощування (наявність вовчку, поширення хвороб, ризик посухи чи ранньої осені тощо), а також орієнтуючись на технології гербіцидного захисту, які використовує господарство.

Наприклад, в сезоні 2023/2024 Corteva пропонує фермерам широкий асортимент насіння соняшнику бренду Pioneer®, серед яких, зокрема, два найпопулярніших гібриди соняшнику на ринку України – P64LE25 ExpressSun® та P64LP130 Clearfield Plus®, і новинки – найбільш універсальний, орієнтований на вирощування по всьому соняшниковому поясу гібрид P64LP170 Clearfield Plus®; класичні лінолеві гібриди – P64LL164 та P64LL264 з високою толерантністю до хвороб; P64LE168 ExpressSun®, P64LE269 ExpressSun® та P64LE145 ExpressSun® зі стійкістю до всіх рас вовчку соняшникового. 

Але, щоб отримати високі врожаї, варто зважати на обов`язковість фунгіцидного захисту, нехтування яким може призвести до суттєвих втрат від хвороб, зокрема від фомопсидозу, який блокує рух поживних речовин в рослині та стає причиною зменшення натури зерна, олійності та вмісту олеїнової кислоти.

Дві фунгіцидні обробки ефективними засобами захисту рослин, наприклад Аканто Плюс® від Corteva, який контролює широкий спектр основних хвороб, та Віован®, який забезпечує ефективний контроль широкого спектра основних хвороб соняшнику – альтернаріозу, септоріозу, іржі та фомозу, забезпечують збереження понад 20% врожаїв соняшнику.

Щоб допомогти фермеру вибудувати систему захисту, фахівці компанії постійно готові надати всю необхідну консультацію зручним для фермера способом. Зокрема, у проєкті «Агропоради від Corteva» на Youtube-каналі Corteva у коротких відеороликах експерти компанії надають рекомендації щодо особливостей вирощування та захисту основних культур, щоб забезпечити агрономічну підтримку сільгоспвиробників по всій території України.

Загалом, під час повномасштабного вторгнення важко передбачити всі сценарії розвитку подій, адже ситуація є мінливою та непередбачуваною. Але, плануючи посіви, варто діяти системно та вдумливо та орієнтуватися не лише на ціни та тренди попереднього сезону.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *