Темпи агроекспорту автомобільним та залізничним транспортом у квітні зменшились

Темпи агроекспорту автомобільним та залізничним транспортом у квітні зменшились - INFBusiness

Протягом перших восьми днів квітня спостерігається зниження експортних відправлень автотранспортом. З 1 по 8 квітня автотранспортом через західні кордони було експортовано 97 тис. тонн агропродукції, що на 20% менше порівняно з березнем (121 тис. тонн) та на 40% менше у порівнянні з лютим (158 тис. тонн).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільший обсяг перевезень агропродукції спостерігається на румунському кордоні – 32 тис. тонн та молдовському – 26 тис. тонн, найменший – на словацькому – лише 7 тис. тонн та польському – 9 тис. тонн. Середньодобова норма пропуску через всі пропускні пункти становить 12 тис. тонн. Найбільший обсяг експорту автотранспортом становить олія соняшникова – 15 тис. тонн та цукор – 14 тис. тонн.

Ринкові тарифи на автоперевезення до Європи у квітні знизилися в середньому на 10-15€ в залежності від напрямку. Ціни на перевезення до портів залишаються практично незмінними.

Залізничним транспортом загальний показник середньодобової передачі зернових вантажів на західних кордонах у квітні склав 285 вагонів на добу, що відображає зменшення на 22 вагони на добу або 7,17%. Загальна тенденція до зменшення передачі вагонів на сухопутних коридорах залишається.

Спостерігається зменшення обсягів передачі зернових вантажів на кордонах зі Словаччиною та Румунією, а також зростання передачі на кордонах з Угорщиною та Польщею.

За останній тиждень відзначається зменшення кількості вагонів зерновозів, що прямують у порти Великої Одеси, до 7479 вагонів, що на 324 вагони менше, порівняно з попереднім тижнем. З початку квітня показник добового вивантаження вагонів із зерном у портах Великої Одеси коливається в діапазоні від 1200 до 1540 вагонів на добу. У зв’язку з систематичними атаками росії на припортову інфраструктуру, немає можливості збільшити показники вивантаження вагонів.

Черга в напрямку порту Ізмаїл скоротилась до 443 вагонів, що на 180 вагонів менше, ніж минулого тижня. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в порту Ізмаїл залишається сталим і складає 100 вагонів на добу.

Загальна тенденція до зниження залізничних тарифів продовжується.

Станом на 5 квітня водним транспортом експортовано та заплановано до відвантаження 1,471 млн тонн зернових, олійних та продуктів переробки, в тому числі, на Китай 360 тис. тонн кукурудзи та 65 тис. тонн пшениці. Трейдери очікують близько 600 тис. тонн кукурудзи експорту з України на Китай у квітні та 400 тис. тонн у травні. Ставки морського фрахту знизилися на судна класу “панамакс” в напрямку Китаю та залишилися незмінними для річкового перевезення порівняно з минулим тижнем.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *