Ракетні атаки суттєво погіршили роботу агрохолдингу «Кернел»

Ракетні атаки суттєво погіршили роботу агрохолдингу «Кернел» - INFBusiness

Агрохолдинг Кернел повідомив про значне погіршення умов своєї діяльності у зв’язку з нещодавніми масштабними ракетними атаками Росії, націленими на критично важливу цивільну інфраструктуру в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

Згідно з повідомленням компанії на Варшавській фондовій біржі в середу, ці атаки серйозно вплинули на інфраструктуру виробництва й розподілу електроенергії в різних регіонах України, що призвело до зупинення низки ключових об’єктів, включно із заводами з перероблення олійних культур, когенераційними теплоелектростанціями, елеваторами й експортними терміналами.

Читайте також: Удари росіян по енергооб’єктах можуть зупинити виробництво соняшникової олії.

«Електропостачання залишається нестабільним, що і далі порушує роботу дочірніх підприємств компанії в Україні», – зазначили в Кернелі.

Крім того, масштабний ракетний удар Росії по транспортній інфраструктурі в районі порту Чорноморськ повністю зупинив залізничне сполучення з портом. Активи Кернелу з перевалки зерна й соняшникової олії, розташовані в порту, значною мірою залежали від залізничних поставок, і цей збій суттєво вплинув на перевалювальні потужності експортних терміналів, що призвело до зниження обсягів перевалки й збільшення вартості логістики, пояснили в холдинговій компанії та додали, що строки відновлення залізничного сполучення наразі не визначено.

«Керівництво компанії, як і раніше, віддане вирішенню і пом’якшенню проблем, спричинених цими сумними подіями», – резюмували в Кернелі.

Агрохолдинг Кернел до війни посідав перше місце у світі з виробництва соняшникової олії (близько 7% світового виробництва) і її експорту (близько 12%). Є одним з найбільших виробників і продавців бутильованої олії в Україні. Крім того, вирощує агропродукцію та реалізує її.

Читайте також: Kernel будує укріплення на Сумщині.

Чистий прибуток Кернела за 2023 ФР становив $299 млн, тоді як попередній рік компанія завершила із чистим збитком $41 млн. Виручка агрохолдингу за 2023 ФР скоротилася на 35% – до $3,455 млрд, проте EBITDA зросла в 2,5 раза – до $544 млн.

За перше півріччя 2024 ФР чистий прибуток Кернела впав у 3,6 раза проти першого півріччя 2023 ФР – до $102 млн, а EBITDA – удвічі, до $223 млн за зниження виручки на 16% – до $1,59 млрд.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *