Початок весни сприятливий для весняного кущіння озимих культур, – НААН

Початок весни сприятливий для весняного кущіння озимих культур, – НААН - INFBusiness

Зимовий період 2023-2024 років був достатньо сприятливим для перезимівлі озимих зернових культур. На сьогодні стан їх оцінюється як добрий та задовільний. На думку вчених НААН, на початок весни у слабкому та зрідженому стані буде перебувати 6-10% посівів від загальної площі, що в межах природної зрідженості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukragroconsult.

Тимчасове зниження температури повітря нижче біологічного мінімуму дещо сповільнило ростові процеси у рослин озимих культур. Разом з тим, в останні дні озимі зернові культури перебувають у стані поновлення ростових процесів, проте стійкого переходу середньодобових температур через 5°С на більшій частині території країни ще не відбулося.

За підвищення денних температур вище 5°С тепла спостерігалося повільне протікання ростових процесів у рослинах озимих зернових культур, внаслідок чого відбувалося утворення вузлових корінців довжиною 1-4,5 см, збільшення сирої маси рослин та конусів наростання.

Такий хід весни створює надзвичайно сприятливі умови для весняного кущіння озимих культур, що може повністю знівелювати недостатнє осіннє кущіння. До виходу у трубку рослини таких агроценозів формують потужну листову поверхню і, надалі, добру врожайність.

При цьому важливим є ранньовесняне підживлення рослин, що стимулюватиме весняне кущіння і наростання зеленої маси. Подальші позакореневі підживлення посівів стабілізують ріст і розвиток рослин.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *