OSTCHEM знизив ціни на селітру

OSTCHEM знизив ціни на селітру - INFBusiness

Після зниження цін на карбамід учасники ринку розійшлися в думках щодо подальшої тенденції цін на азотні добрива. В Європі ціни на газ зростають, тому європейські виробники будуть змушені підвищити ціни на добрива. З іншого боку, ціни на селітру були значно вищими, ніж на інші добрива, а попит на неї був досить низьким через фінансові проблеми покупців, які активізували закупівлю карбаміду після зниження цін на нього. Тому деякі учасники ринку очікували зниження цін на нітратні добрива, а для

інших це стало несподіванкою, повідомляє Barva Invest у щотижневому звіті.

Пропозиція.com повідомляє, що підприємства OSTCHEM вирішили зменшити рекомендовану ціну на селітру на 12-13%, що становить 17,4-17,7 тис. грн./т в залежності від умов поставки. Також ціна на вапняково-аміачну селітру зменшилася на 9% і становить 14,5 тис. грн./т СРТ. Раніше ціни були однакові для всіх базисів поставки, але зараз вони знижені на умовах СРТ в західній Україні, Одеській, Херсонській, Миколаївській областях та на EXW Рівнеазот.

Хоча зниження цін на селітру менше, ніж на карбамід, очікується зростання попиту через прийняте рішення OSTCHEM. Попри плани імпортерів підняти ціни на добрива, це рішення може перешкодити цьому процесові. Польська селітра, наприклад, пропонується за 17,6-18,3 тис. грн./т, Saletrosan 26 – 18,9 тис. грн/т, FCA кордон/EXW. Болгарська селітра пропонується за 18,1-18,6 тис. грн/т, FCA порт. Турецька аміачна та вапняково-аміачна селітра пропонуються за 18-18,2 тис. грн/т та 16 тис. грн/т відповідно, FCA порт. Ціна грузинської селітри становить 18600 грн/т, EXW.

Аналітики передбачають значне зростання попиту на селітру внаслідок зниження її цін. Імпортери будуть намагатися підтримати ціни на високому рівні, а можливе коливання цін на газ може допомогти у цьому.

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *