Нестача робочої сили в агрогалузі – рекордна за останнє десятиріччя

Нестача робочої сили в агрогалузі – рекордна за останнє десятиріччя - INFBusiness

В Україні вже третій рік поспіль, від початку повномасштабної війни, аграрії працюють на полях. Проте зараз досить напружено чекають на рішення щодо мобілізації і можливості бронювання співробітників.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Фокус.

Голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун, який нещодавно побував на Дніпропетровщині, зазначив, що дефіцит кваліфікованих кадрів в галузі відчувається не вперше, і не лише з початком посівної.

«Завдяки ранній весні і сприятливим погодним умовам люди вже вийшли в поля і почали сіяти вже з кінця лютого, адже виходу в нас немає. Нещодавно я побував на Дніпропетровщині — зустрічався там з аграріями, які працюють 5-8 км від лінії фронту в полях. Кажуть, “так, страшно, летить, “бахкає”, але жити за щось треба, орендну плату платити треба”… Ну і з морального боку — бачать ЗСУ, що вони захищають…», – ділиться Андрій Дикун.

За оцінками Державного управління праці, фактор нестачі робочої сили в агрогалузі почав зростати 2023 року і побив рекорд за останнє десятиріччя. Відтік кадрів відбувся як до ЗСУ, за кордон, так і в більш спокійні області.

Експерти зазначають, що земля і посівна не чекають, потрібно працювати, проте ситуація невизначеності дуже напружує.

«Ось зараз якраз бронь закінчується, тож ми зараз трошки напружені, тому що розуміємо: в більшості підприємств аграрного сектору бронь закінчується, десь нам йдуть на зустріч — дають забронювати, а так багато керівників підприємств вже самі сідають за трактор, бо виходу немає. В мене є приклади, коли беруть випускників шкіл, які закінчили заклад, мають право здавати на права, сідати за кермо — навчають. Хтось навчає жінок, дівчат. Ми ж не можемо зупинитися, адже триває посівна. Це вже третій рік війни і наша третя посівна, тож ми розуміємо, що до цього треба готуватися. Зараз чекаємо на рішення щодо мобілізації, щоб мати розуміння, кого ж нам вдасться забронювати, тому що ти сьогодні розраховуєш на людину і два роки ти міг її бронювати, а завтра не буде броні — її заберуть, і то буде дуже велика проблема. Тож нам би хотілося, щоб трошки пришвидшилися ці процеси», – розповідає Андрій Дикун.

Нестача робочої сили в агрогалузі – рекордна за останнє десятиріччя - INFBusiness

Зменшення кількості працівників на сільськогосподарських підприємствах Фото: Держстат

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *