Науковці придумали, як покращити запах вина

Науковці придумали, як покращити запах вина - INFBusiness

Дослідники з Університету Фліндерса (Австралія) використовували наночастинки золота, щоб видалити вільний сірководень у зразках вина.

Характерного запаху вину надають леткі сполуки сірки (VSC). Деякі з них виробляють бажаний аромат, але інші призводять до того, що напій пахне гнилими яйцями, каучуком і не тільки, пише «Хайтек».

Щоб прибрати запах, у вина додають сульфат міді, який нейтралізує проблемні сполуки. Але це може негативно вплинути на смак вин.

У пошуках більш ефективної альтернативи вчені з Університету Фліндерса розробили нову технологію нейтралізації сірководневих сполук. В експерименті вони нанесли тонке плазмове полімерне покриття на поверхню нейтральної підкладки. Потім іммобілізували на ньому наночастинки золота. Вони обрали саме його через здатність золота зв’язуватися з певними молекулами сірки.

У лабораторних випробуваннях слайди мікроскопа з обробленою поверхнею помістили в 40-мілілітрові зразки білих і червоних вин. У них був природно високий рівень небажаних сполук сірки.

Коли слайди видалили через 24 години, вчені виявили, що наночастинки нейтралізували до 45% вільного сірководню у винах поряд з іншими небажаними сполуками, такими як метаноетіол. І, що важливо, частинки спрацювали краще, ніж сульфат міді, який використовували при співставленні зразків.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *