Лохина в Польщі зацвіла на місяць раніше, ніж зазвичай

Лохина в Польщі зацвіла на місяць раніше, ніж зазвичай - INFBusiness

Таких ситуацій в історії вирощування лохини в Польщі не було. Виключно тепла погода в березні та на початку квітня значно прискорила вегетацію рослин. Цвітіння деяких сортів лохини починалося на 4 тижні раніше, ніж у звичайні роки.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на jagodnik.pl.

«Це унікально за 25 років мого вирощування лохини! Такого раннього цвітіння ранніх сортів я не пам’ятаю , – розповідає Мирослав Гарлінська, фермер із Долецького (Мазовія). – Одним із сортів лохини, які зацвітають раніше, є Патріот. У звичайні роки він зазвичай цвів у перших числах травня, цього року це було 7 квітня! Сорти Earlyblue і Duke зазвичай зацвітають відразу після Patriot».

За історичними даними, зібраними паном Мирославом, у звичайні роки це було між 5 і 10 травня. Цього року початок цвітіння на сорті «Ерліблю» припав на 8 квітня. Дюк ще не цвіте, але буде через кілька днів.

Таку ситуацію можна вважати природною аномалією, спричиненою особливостями температур у березні та квітні. Однак це не вигідно ні рослинам, ні виробникам. Адже що на більшій стадії розвитку перебувають рослини, то більш сприйнятливі до низьких температур. Тим часом вже прогнозують заморозки, які можуть бути наприкінці квітня.

«Таке раннє цвітіння лохини не означає, що сезон збору врожаю почнеться особливо рано. У нас вже були роки раннього цвітіння, але плодоношення почалося в нормальний час. Тому я б не був оптимістичним щодо винятково ранніх урожаїв лохини з наших вітчизняних плантацій», – каже Мірослав Гарлінський.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *