Іран обмежив експорт яблук: його місце може зайняти Україна

Іран обмежив експорт яблук: його місце може зайняти Україна - INFBusiness

За інформацією аналітиків, рішення Ірану про введення експортного мита на яблуко з 20 березня 2024 року терміном на три місяці ще більше погіршить ситуацію на світовому ринку свіжого яблука і зіграє на руку експортерам з країн Південної Півкулі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За інформацією, озвученою Ахмадом Хані Нозарі, заступником міністра комерційного розвитку Міністерства сільськогосподарського розвитку, мито становитиме 35% від експортної вартості товару і діятиме три місяці, тобто фактично до завершення сезону реалізації яблука врожаю 2023 року. Приводом для введення мита послужив високий рівень внутрішніх цін на яблуко і побоювання дефіциту цих фруктів на місцевому ринку.

Експерти зазначають, що в поточному сезоні Іран, користуючись високим рівнем світових цін на яблуко, зміг наростити експорт свіжого яблука на 30% порівняно з сезоном 2022/23 років. Зокрема, з серпня 2023 по січень 2024 року включно на експорт з Ірану було поставлено понад 437 тис. тонн яблука.

Введення мита може призвести до різкого зниження обсягів експорту яблука, оскільки іранське яблуко і так позиціюється як недороге, тому виробники та оптовики й так отримують невисоку ціну за кг яблука зі сховища. Тепер же, для того, щоб експортувати яблуко, з цієї ціни потрібно буде відняти ще приблизно 12-15 центів США, що зробить поставки на експорт збитковими, окрім яблука в найдорожчому ціновому сегменті. Звісно, це за умови, що ціни на світовому ринку не зростуть.
З огляду на те, що Іран – це один із чотирьох найбільших світових експортерів яблука, поряд з Італією, Китаєм і Польщею, то його відхід із ринку матиме значний вплив на ціни цих фруктів. Це хороша новина, зокрема, і для Молдови та України, де, як і раніше, у сховищах є яблука врожаю 2023 року експортної якості.

Як і роком раніше, основними ринками збуту для іранського яблука були Ірак, Індія, Пакистан і ОАЕ. Цікаво відзначити, що значні обсяги іранського яблука було експортовано також до Туркменістану та Узбекистану. Причому експорт яблука з Ірану до Узбекистану зріс майже в 37 разів порівняно з попереднім сезоном.

Відповідно, найближчим часом для України та Молдови можуть відкритися додаткові можливості експорту яблука в країни Близького Сходу і Центральної Азії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *