Японці вивели курей, які несуть гіпоалергенні яйця

Японці вивели курей, які несуть гіпоалергенні яйця - INFBusiness

Японські дослідники генетично модифікували курей, щоб отримати яйця, які не викликають алергії.

Найчастіше алергічна реакція виникає на білки, що містяться в яєчному білку — овальбумін (OVA) або овомукоїд (OVM), повідомляє Medical News Today.

Науковцям Хіросімського університету вдалось позбутись алергенного білка овомукоїду з яєць, змінивши гени деяких курей. 

У дослідженні використовувалися активаторні ефекторні нуклеази, подібні до активаторів транскрипції (TALEN), — це білки, які допомагають змінювати ДНК. Вчені видалили ген овомукоїду у двох порід курей і перевірили отримані яйця на безпеку.

Виявилося, що яйця генетично змінених курей не містили овомукоїду або його мутацій. Такий продукт може бути безпечним для алергіків — хоч цей спосіб ще потребує вивчення.

«Наступним етапом досліджень буде оцінка фізичних властивостей і придатності до переробки яєць, що містять овомукоїд, а також підтвердження їхньої ефективності за допомогою клінічних випробувань», — пояснює автор дослідження, доцент Хіросімського університету (Graduate School of Integrated Sciences for Life) Рьо Езакі.

Також зазначається, що оскільки яйця використовуються у виробництві деяких вакцин (наприклад, проти грипу), ця розробка покращить життя людям з алергією не лише у харчуванні.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *