Експорт та переробка ріпаку: нові рекорди

Експорт та переробка ріпаку: нові рекорди - INFBusiness

У 2023/24 МР, станом на 1 квітня, Україна експортувала 3,5 млн т ріпаку (3,4 млн т за аналогічний період 2022/23 МР) та майже 400 тис т ріпакової олії (84 тис т у 2022/23 МР).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Так, у березні експорт ріпаку зменшився у порівнянні з лютим на 91 тис т до 157 тис т, що на 92 тис т перевищує показник березня 2023 р. З огляду на те, що зазвичай основні обсяги ріпаку експортуються у першій половині сезону, поточні темпи поставок є досить високими.

Цікавим виглядає співвідношення офіційних даних щодо виробництва та експорту ріпаку. Урожай ріпаку у 2023 р склав 4,1 млн т, а експорт – 3,5 млн т. Крім того експорт переробленого на олію та шрот ріпаку склав 900 тис т, тож загальний експорт ріпаку сягає 4,4 млн т, що перевищує виробництво.

Пояснень цьому може бути два:

 • Фактичний урожай ріпаку у 2023 р значно перевищив офіційні дані.
 • Україна мала великі запаси ріпаку старого урожаю (що виглядає дивним, з огляду на низькі показники експорту наприкінці 2022/23 МР).
 • Вперше в історії переробка ріпаку перевищила 1 млн т та склала 23,3% від урожаю, хоча ця культура є важливою експортною сировиною, повідомляє асоціація «Укроліяпром». Експорт ріпакової олії у 2023/24 МР також сягнув рекордних 400 тис т, основними покупцями яких стали Китай, ЄС, Малайзія, Сінгапур та інші країни. Також у поточному сезоні Україна збільшила експорт ріпакового шроту.

  Експерти «Укроліяпрому» вважають, що обсяги виробництва та експорту соєвої олії та шроту також будуть зростати, особливо у 1-му кварталі 2024 р.

  «Розвиток олійно-жирової галузі України передбачає нарощування переробки не лише соняшника, але й сої та ріпаку, які досі вважалися експортно спрямованими культурами», – зазначають в асоціації.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *