Ціни на кавуни за тиждень впали на третину

Ціни на кавуни за тиждень впали на третину - INFBusiness

Ціни на місцеві кавуни в Україні продовжують стрімко знижуватися практично щодня. Сьогодні цінники в даному сегменті ринку вже набагато нижчі за рівень минулого року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Минулого тижня середні оптові ціни на кавуни в Україні знизилися до рівня 15 грн/кг ($0,36/кг), що стало мінімальним показником, як мінімум за останні 3 сезони. Однак уже станом на сьогодні оптові партії кавунів на внутрішньому ринку можна придбати в діапазоні 5-14 грн/кг ($0,12-0,34/кг), залежно від якості, сорту та обсягу пропонованої партії. Тобто, нинішні усталені ціни вже мінімум на 35% нижчі, ніж тижнем раніше.

Одна з основних причин такого різкого падіння цін у сегменті кавунів у нинішньому сезоні – релокація виробництва. Після окупації росією значних територій херсонської та запорізької областей, до вирощування баштанних культур активно взялися в усіх центральних областях України, а місцями й в західному регіоні. Погодні умови нинішньої весни й в першій половині літа поточного року були вельми сприятливі для вегетації рослин, і фермери очікували зібрати високі врожаї кавунів у поточному сезоні.

Самі виробники негативну цінову динаміку в цьому сегменті пояснюють різким збільшенням пропозиції місцевих кавунів на ринку. Через спекотну погоду, яка встановилася в Україні з другої декади липня поточного року, темпи дозрівання кавунів у полях істотно прискорилися. При цьому аномальна посуха, яка спостерігається в південних областях, негативно позначається на якості кавунів на полях, що тільки посилює темпи зниження цін.

Додаткове навантаження на ринок надають стабільні поставки кавунів в Україну з країн Центральної Азії, де дана продукція на сьогодні набагато доступніша і вирізняється більш високими якісними показниками.

Ще з початку поточного тижня, оптові партії кавунів в Україні реалізовувалися практично за найвищими цінами серед країн регіону (дорожчою ця продукція надходила в продаж тільки на польському ринку). При цьому, якщо негативні цінові тенденції в цьому сегменті протримаються ще кілька тижнів, цінники на «смугасту ягоду» в Україні зможуть впритул наблизитися до показників країн Центральної Азії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *