Через блокаду кордону польськими фермерами Україна у лютому недоотримала 7,7 млрд грн митних платежів

Через блокаду кордону польськими фермерами Україна у лютому недоотримала 7,7 млрд грн митних платежів - INFBusiness

Україна через блокаду кордону польськими фермерами лише за лютий 2024 року недоотримала 7,7 млрд грн. Ці кошти мали потрапити до державного бюджету та бути повністю спрямовані на фінансування безпеки та оборони, як і інші митні надходження. Тобто блокада підриває спроможність України фінансувати армію. Адже за ці гроші можна, наприклад, закупити 385 тис. FPV-дронів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на obozrevatel.

Цифра міститься у звіті Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань економічної безпеки. Документ оприлюднив перший заступник голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Загалом порівняно з січнем-2024 сума митних надходжень у лютому знизилася на 7,5 млрд. Показник становив 39,8 млрд грн.

«Зниження митних платежів у лютому 2024 року в основному обумовлено відновленням з 9 лютого блокування польськими протестувальниками автомобільних шляхів під’їзду до пунктів пропуску на кордоні. Розрахункові недонадходження митних платежів – 7,7 млрд грн», – йдеться у документі.

У звіті пояснюється, що основним джерелом наповнення держбюджету від митних платежів є податок на додану вартість (ПДВ) із товарів, що ввозяться. Цей «ввізний» ПДВ повністю зараховується до загального фонду держбюджету, тобто у повному обсязі спрямовується на забезпечення обороноздатності держави. З 2024 року акцизний податок також повністю спрямовується до загального фонду держбюджету.

«Мита – загальний фонд держбюджету за єдиним винятком. Таким чином, блокування кордону негативно впливає не лише на ділову активність бізнесу, а й звужує можливості фінансування оборони України внаслідок недонадходження митних платежів», – зазначено в результатах аналізу.

На початку березня було також озвучено загальні цифри збитків України від блокади кордону. За весь час польських протестів, з листопаді-2023, за словами посла України в Польщі Василя Зварича, країна втратила від польської блокади кордону 500 млн. доларів, або близько 19 млрд грн.

Це завдає серйозного удару не лише українській економіці, а й обороні країни, а отже, також загрожує і безпеці Польщі, зазначив Зварич. Така ситуація вигідна виключно країні-агресору Росії, а тому польським фермерам настав час перестати піддаватися пропаганді та нарешті розблокувати кордон.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *